8 GB RAM görev yöneticisinde 4 GB gözüküyor

mYN4L

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Geçen gün 4 GB RAM'i olan laptopuma 4 GB RAM daha taktım. Ancak sorun şu ki CPU Z'de toplam bellek miktarım 8 GB gözükürken, görev yöneticisinde 4 GB olarak gözükmekte. Ayrıca BIOS'da da 4 GB olarak gözüküyor. Bilgisayarım şu an kaç GB RAM kullanıyor tam olarak anlamadım. Eğer 4 GB kullanıyorsa nasıl 8 GB yaparım? Cevaplarsanız çok sevinirim :D.

Ekran Görüntüsü (1).png
Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Geçen gün 4 GB RAM'i olan laptopuma 4 GB RAM daha taktım. Ancak sorun şu ki CPU Z'de toplam bellek miktarım 8 GB gözükürken, görev yöneticisinde 4 GB olarak gözükmekte. Ayrıca BIOS'da da 4 GB olarak gözüküyor. Bilgisayarım şu an kaç GB RAM kullanıyor tam olarak anlamadım. Eğer 4 GB kullanıyorsa nasıl 8 GB yaparım? Cevaplarsanız çok sevinirim :D.

Eki Görüntüle 537323Eki Görüntüle 537324
İşletim sistemi 32 bit ise 64 bit yapmanız gerekli.

Bir de 4+4GB yaptım diyorsun ama CPU-Z single channel çalıştığını yazmış. Büyük ihtimalle belleklerden biri okunmuyor. Belleği çıkarıp tekrar tak.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    377,1 KB · Görüntüleme: 115
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    377,2 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı