Çözüldü 8 GB RAM, Kullanılabilir 3.95 GB Görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gamerlook

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar

Bilgisayarımda 8 GB RAM var daha önce hepsini kullanıyordum bir sıkıntısı yoktu. Ancak son haftalarda 3.95 kullanılabilir olarak görünüyor ve bu performansı düşürüyor. Bu forumdan okuduklarımı denedim ancak nafile yapamadım kendim konu açmak istedim.

Sistem Özelliklerim;
-İşlemci: AMD FX-8320
-Anakart: MSI 970-A G43
-Ekran kartı: ASUS GeForce GTX 1050 Ti
-RAM: G.Skill 8 GB RAM Dual kit

Denediklerim;
-Anakart BIOS güncelledim.
-RAM'lerin slotlarını değiştirerek taktım çalıştırdım olmadı.
-Windows RAM testini çalıştırdım hata vermedi.
-CPU-Z'de ve BIOS üzerinde RAM'ler gözüküyor.
-Anakart üzerinden memory remap feature özelliğini bulmayı çalıştım ancak bulamadım.

Bilgiler böyle en son format kaldı sanırım ancak format atmadan önce yazmak istedim. Aşağıda bazı sonuçların görsellerini paylaşıyor
ram1.PNG
ram2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısıasa.PNG
Ekran as.PNG
Ekran dsadasd.PNG
s.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlginç gerçekten yüklü bellek 8 fakat yarısını kullanabiliyorsunuz.
Üstelik APU sistem de değil.
RAM'lerden birini çıkartıp tek slot çalıştırmayı deneyin ve sonucu paylaşın.

4. Slottaki RAM'i çıkardım ilk başta bilgisayar ekran vermedi. Daha sonra tekrar taktım RAM'i ve sorun çözüldü sanırım şu an görüyor RAM'i ancak bunu daha önce defalarca denedim görmemişti. Neden böyle oldu anlamadım inşallah tekrardan gitmez.
Sadece anakart değil diğer sistem bileşenleri de ömrünü doldurmak üzere

Ömrünü doldurmak üzere değil ki sadece anakartı biraz sıkıntılı diğer bileşenler fena değil. Bende imzadaki sistemi kullanıyorum sadece ekran kartı eklesem bir kaç sene daha gider. Millet daha intel pentium , quad serisi kullanıyorken o sistem ömür doldurmaz.

Ömrünü doldurmak üzere değil ki sadece anakartı biraz sıkıntılı diğer bileşenler fena değil. ben de imzadaki sistemi kullanıyorum sadece ekran kartı eklesem birkaç sene daha gider. Millet daha Intel Pentium, quad serisi kullanıyorken o sistem ömür doldurmaz.
Anakart genel olarak herkeste mi sıkıntılı anlamadım? Ondan önceki anakartım ASUS M5A97 le R2.0'dı o da yandı bunu aldım onun yerine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı