Çözüldü 8 GB RAM Kullanılabilir Miktar 3.95

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BurakUludağ

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Resepsiyonist.
Evet arkadaşlar çok değişik bir sorun ile karşı karşıyayım.

Dual Kit 4x2 G.Skill ripjaws 1600 MHz DDR3 RAM kullanıyorum. MSI board explorer ve CPU-Z programlarında RAM kapasitesi 8 GB gözüküyor. Ancak görev yöneticisini açtıgım zaman 3.95 RAM'e sahibim 8 değil.

Windows 10 64bit kullanıyorum. Windowsun diagnostic memory programı ile sorun gidermek için tarama vs bütün işlemler yapıldı. Bilgisayara reset atıldı sonuç yine aynı. En son msconfig boot ekranından maximum RAM miktarı da 8192 olarak seçtim birisi çözüm olarak yazmış forumlara ancak sorunum yine çözülmedi. Varsa yardım edebilecek arkadaşlar bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

bellek.PNG
Görev yöneticisi.PNG
sistem özellikler.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun vardı. Eğer belleklerin hızını 1333 MHz'ye indir sonra yine bak. Sorun çözülmezse bir RAM'i çıkar ve Windows'da Bellek Tanılama Aracı var aç baksın sonra taktığın RAM'i çıkar diğerini tak yine dene sonuçları buraya yaz bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı