8 GB RAM, Kullanılabilir 5.2 GB Sorunu

W0LK

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben PC'me ekran kartı almamıştım ilk başlarda topladığım zamanlar. O zaman ekran kartım olmadığı için Intel HD Graphics 530 kullandım ama işte o zaman 1 GB RAM vermiştim GPU'ya. Şimdi ekran kartı aldım ama hala 1 GB RAM HD Graphics için ayırt edilmiş gösteriyor. 8 GB RAM'im var ama hala 5 GB gösteriyor. Nasıl o ayırdığım RAM'i geri alırım? BIOS'ta o ayarı bulamadım. Teşekkürler, selametle...

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bende de öyle ve bence Siyah Martı doğru söylüyor. Sen 2.8 GB kullanıyorsun ve 5.2 GB daha kullanabilirsin anlamına geliyor.

Görüntü çıkışı nereye bağlı?

Ayrıca aşağıdaki ekran görüntülerini paylaşın:
  • CPU-Z Memory
  • DxDiag
  • GPU-Z
Recep abi buyur birde DVİ portuna bağlı ekran kartı

Recep abi lütfen yardım et istedğin şeyleri attım. BF1 de çok FPS dropu yiyorum RAM darboğazından mütevellit.

gpu cpu Z.PNG
dxdiag.PNG

Sıkıntı yok. 2.2 GB şuan kullanıyor ve 5.7 GB kullanılabilir diyor. Özelliklerde de 8192 MB var diyor bu da gayet normal toplama yaparsak 2.2+5.7=7.9 GB RAM olur. Kalan 100 MB ise kullanılabilir değil bu da gayet normal bir şey.

Dipnot: BF1'de drop yemen yetersiz RAM'den kaynaklanıyor. BF1 için 8 GB RAM artık yetersiz, en az 12 GB RAM ister BF1. Biz gene emin olalım oyun içi değerleri MSI Afterburner programı ile ölçün sonra bizle paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış bilmiyorsam kullanılabilir alanında maximum değer yazıyor.
CPU-Z Memory kısmı istenmiş. Bir de orayı atabilir misin?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı