8 GB RAM kullanılabilir RAM 3.99 GB

Arsa ayan

Femtopat
Daha fazla  
8 gb ram ama kullanılabilir miktar 3.99.png

Her yöntemi denedim ama olmadı.

Alakası bile yok. Bilgisayarı "sistem bilgisi" yaz bakalım toplam RAM'in ne kadar kullanılabiliri kaç yazıyor.

Bilgisayarım/Özellikler kısmından bakınca toplam RAM ve dahili grafik belleğine ayrılmışsa geriye kalan kısmı yazar yani kullanilabilir miktarı. Windows'un ve diğer programların kullandığı RAM miktarı orada yazmaz. Ancak görev yöneticisi/performans/bellek kısmına girince Windows ve diğer programların kullandığı bellek miktarı ve nihai kalan bellek miktarını da gösterir. Kısacası 8 GB RAM'in 4 GB'si dahili ekran kartına ayrılmış, 4 GB RAM'i de sistem ve programlar kullanır. Lütfen yanlış bilgilendirmeyelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım/Özellikler kısmından bakınca toplam RAM ve dahili grafik belleğine ayrılmışsa geriye kalan kısmı yazar yani kullanilabilir miktarı. Windows'un ve diğer programların kullandığı RAM miktarı orada yazmaz. Ancak görev yöneticisi/performans/bellek kısmına girince Windows ve diğer programların kullandığı bellek miktarı ve nihai kalan bellek miktarını da gösterir. Kısacası 8 GB RAM'in 4 GB'si dahili ekran kartına ayrılmış, 4 GB RAM'i de sistem ve programlar kullanır. Lütfen yanlış bilgilendirmeyelim.
Burada da yanlış bilgi var. APU'lar genelde 2 GB bellek kullanıyor, kullanıcı kendisi özellikle BIOS'ta ayar yapmadı ise.
Aynı problemi yaşıyorum maalesef çözüm bulamadım. Sanırım BIOS'tan grafik belleğini düşürmek gerek.
Kendi konunu açtın mı peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı