8 GB RAM PUBG İçin Yeterli mi?

Jusword

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, 8GB RAM'im var ve PUBG'de anlık takılmalar yaşıyorum. Sizce bu RAM'den kaynaklanıyor olabilir mi?
Sistem:
  • ROG Strix 1050Ti
  • CORSAIR 8GB DDR4 3000MHz RAM
  • Ryzen 2200G
  • Asus B350M-K
  • Seagate Baracuda 1TB HDD

1539024054796.png

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'den kaynaklanıyor olabilir. Kaplamalar geç yüklendiği için işlemci ve ekran kartının tam performans çalışmasını engelleyebilir. Aynı sorunu ben de yaşamıştım. HDD'den ve SSD'den de oynadım. En sonunda SSD'ye taşıdım orada duruyor. Herhangi bir kasma yok. Ram 8gb 2666mhz.

HDD'den kaynaklanıyor olabilir. Kaplamalar geç yüklendiği için işlemci ve ekran kartının tam performans çalışmasını engelleyebilir. Aynı sorunu ben de yaşamıştım. HDD'den ve SSD'den de oynadım. En sonunda SSD'ye taşıdım orada duruyor. Herhangi bir kasma yok. Ram 8gb 2666mhz.
Evet, onu bende düşündüm fakat bütçem belirli. Sürekli upgrade yapamayacağım için tam emin olmak istiyorum.

Oyun zaten sorunlu bir de bu yönden bakın derim. Ultra seviye sistemler de bile takılıp kasan bir oyundan bahsediyoruz. Yapımcı firma oyuna silah ve skin getirmek yerine adam akıllı update getirse bunlar olmazdı.

Birde Toshiba TR200 240GB SSD nasıldır?

Ben 3-4 sene önce aldığım Kingston V300 60 GB SSD diski kullanıyorum hesap et yani hala çok hızlı ve performansı yerinde hiç bir sorunda yaşamadım şu ana kadar. Bana soracak olursan SSD diskler de Kingston markasını tercih et. V300 serisine çok dandik çok kötü diyenler var ama emin olun hala sorunsuz sıkıntısız çalışmakta. Harddisk Sentinel programında sağlık durumu %85 olarak gözükmekte. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı