8 GB RAM PUBG İçin Yeterli mi?

8GB RAM şu anlık PUBG için yeterlidir, donma ve takılma HDD den sorunlu. SSD alınca düzelecektir

8 GB RAM sisteminiz temizse arka plan da çalışan ve sistemi yoran uygulama yoksa, her şey sorunsuz ise bile anca yeter. RAM 16 olursa daha sağlıklı olur. 8 GB son sınırdır. Anlık takılmalar olabilir. Bilginize

Evet, onu bende düşündüm fakat bütçem belirli. Sürekli upgrade yapamayacağım için tam emin olmak istiyorum.

Bütçen kısıtlı ise SSD boyutunu düşük tutabilirsin. Battlefield serisinde loading ekranında biraz fazla beklersin. Oyundayken sıkıntı oluşturmaz. Ama pubg ssd'de yüklü olması büyük avantaj. Kaplamaların yüklenmesini beklemezsin. Ram mi ssd mi dersen kesinlikle ssd. Çünkü ramlerin fiyatı şu an alınacak gibi değil. Zaten anakartında bir slot boşta. İlerleyen zamanlarda 16'ya yükseltmen de mümkün. Şunu da söyleyeyim. 17 Eylül 2017'de sistem topladığımda ben de böyle düşünmüştüm. Hala 8 ile devam ediyorum fiyatlardan dolayı. Yetiyor mu yetiyor. Ama 16 olsa daha iyi olurdu :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı