8 GB RAM yeterli mi?

Behzat Amir

Centipat
Arkadaşlar sistemim RX570+ R5 1600 AF. Sistemi yeni topladım. RAM'i 8 koyabildim. Günümüz oyunları için beni götürür mü param olduğu zaman (2 sene sonra falan) 8 GB daha koyacağım inşallah beni idare eder değil mi?
Not: GTA 5'i falan çok yüksekte 70-150 oynuyorum. Teşekkürler🙏

2 sene 8 GB, neye göre?
Bilgisayarda genellikle oyun oynayan biri olarak laptopumu 3 sene boyunca 8 GB RAM ile kullandım. 16 GB'a yükselttiğim zaman kesinlikle fark etti fakat yükseltene kadar da oyun oynayamıyor değildim.

O sizin zamanınızdaydı, şu an 2 sene yeterli demek çok saçma.
Ne yapayım peki? Arkadaş 8 GB RAM koyabildim demiş. İllaki şimdi 8 GB daha mı al diyeyim? RAM sonradan eklenebilir. O zamana kadar oyun ayarlarını düşürerek oynar.

Ne yapayım peki? Arkadaş 8 GB RAM koyabildim demiş. İllaki şimdi 8 GB daha mı al diyeyim? RAM sonradan eklenebilir. O zamana kadar oyun ayarlarını düşürerek oynar.
Hayır ben buna bir şey demiyorum, senin yeterli demen yanlış. O zaman "artık 8 GB RAM yetersiz fakat alamıyorsan biraz idare etmelisin" diyebilirdin.

2 sene 8GB ram için çok uzun bir süre. İkinci el veya güzel bir indirimden aynı CL ve Mhz değerlerine sahip bir ram daha almanı şiddetle tavsiye ederim. Çünkü çift kanallı ram kullanımı çok değerli.

8GB 16GB farkını tartışan arkadaşlara şunu söyleyebilirim. Ram boyutundan çok single/dual channel farkı daha önemli burada. 2x4GB şeklinde 8GB ram AC Odyssey için bile yeterli şu anda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 sene 8GB ram için çok uzun bir süre. İkinci el veya güzel bir indirimden aynı CL ve Mhz değerlerine sahip bir ram daha almanı şiddetle tavsiye ederim. Çünkü çift kanallı ram kullanımı çok değerli.

8GB 16GB farkını tartışan arkadaşlara şunu söyleyebilirim. Ram boyutundan çok single/dual channel farkı daha önemli burada. 2x4GB şeklinde 8GB ram AC Odyssey için bile yeterli şu anda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam pc yi yeni aldım borç var işte min 1 sene max2 sene alırım idare ettiremez miyim isteidğim oyunlarda sistem kötü değil zaten r5 1600 af+ rx570 ?

Hocam pc yi yeni aldım borç var işte min 1 sene max2 sene alırım idare ettiremez miyim isteidğim oyunlarda sistem kötü değil zaten r5 1600 af+ rx570 ?

İdare ettirirsin, sistemin güzel ona bir şey demedim 🙂 . O videoda kullanılan ekran kartı 2080Ti olduğu için de fark o kadar fazla görünüyor. Çift kanal ramin önemini göstermek istedim, bütçen olduğunda ilk işin ikinci bir 8GB RAM'i yanına eklemek olsun 🙂

Geri
Yukarı