8 GB RAM yeterli mi?

Behzat Amir

Centipat
Arkadaşlar sistemim RX570+ R5 1600 AF. Sistemi yeni topladım. RAM'i 8 koyabildim. Günümüz oyunları için beni götürür mü param olduğu zaman (2 sene sonra falan) 8 GB daha koyacağım inşallah beni idare eder değil mi?
Not: GTA 5'i falan çok yüksekte 70-150 oynuyorum. Teşekkürler🙏

Hocam artık 16 GB RAM temel ihtiyaç oldu diyebiliriz. En kısa zamanda yükseltirsiniz inşallah.

Hocam bence 16 GB yapın artık standart haline geliyor.
8 Iyidir ancak 16 olsa tadından yenmez.
8 GB RAM şu anda yeterli bir miktar. Eğer çok oyun oynamıyorsan 8 yeter. Ama ilerde 16 yapmanızı öneririm. Malum oyunların gereksinimleri artıyor.
Bir süre idare edebilir ancak oynayacağınız oyuna da bağlı olduğunu da söyleyeyim örneğin Battlefield 1 gibi bir oyunda yer yer yetmediği durumlar olabilir.
Hocam artık 16 GB RAM temel ihtiyaç oldu diyebiliriz. En kısa zamanda yükseltirsiniz inşallah.
Değerli arkadaşlarım çok teşekkürler ancak ben zaten 16 gb yapacağım inşallah ama bu süre 2 sene de olabilir bu süre zarfında beni idare edebilir mi ? Maksat bunun cevabını almak 8gb ram in yetmediği sanırım 2-3 oyun var değil mi ?

Eğer video çekmiyorsanız, yeni çıkacak AAA oyunları yüksek ayarlarda oynamak istemiyorsanız, ağır programlar kullanmıyorsanız (Ue4, photoshop, blender, 3ds max gibi) gerek yok ama kesinlikle 16 GB RAM hayat kurtarır ve en kısa sürede alırsanız bilgisayarınız rahat bir nefes alır.

Değerli arkadaşlarım çok teşekkürler ancak ben zaten 16 GB yapacağım inşallah ama bu süre 2 sene de olabilir bu süre zarfında beni idare edebilir mi?
Evet, siz yükseltme yapana kadar yetecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı