8 GB RAM yeterli olur mu?

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba.

JavaScript + React & React Native öğreniyorum. Belli bir noktaya geldim, native tarafında iOS ortamında çalışmaya ihtiyacım olduğundan Mac bir cihaz almak istiyorum. Daha önce 6 yıl kadar MacBook Pro kullandım. Şu anda bir masaüstü cihazım var.

Ekran kartımı satıp(RX580) 9499₺ ile Mac mini 256 GB SSD 8 GB RAM modelini almayı planlıyorum. En uygun fiyatlı M1 cihaz bu. Cihaz ile Xcode, Visual Studio, Android Studio tarzından programlar kullanacağım.

Özellikle M1 deneyimi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim. Sizce bu işlemler için 8 GB RAM yeterli olur mu? Hali hazırda evimde R5 3600 + 16GB Windows bir bilgisayarda olacak.

Bence zaten M1 iyi bir şekilde sistemi ele alabiliyor ama eğer biraz daha rahat takılmak isterseniz bir üst RAM seçeneğine geçebilirsiniz.
Normal şartlarda amacım zaten 16GB modeli almak ama malum durumlar belli her an kur yükselmesinden dolayı Apple fiyat yükseltebilir. Bu süreçte belki fazladan 2600₺ bulamayabilirim, bu durumda 8GB modeli almak zorunda kalsam sizce yukarıda belirttiğim şekilde kullanımda üzülür müyüm?

Normal şartlarda amacım zaten 16 GB modeli almak ama malum durumlar belli her an kur yükselmesinden dolayı Apple fiyat yükseltebilir. Bu süreçte belki fazladan 2600₺ bulamayabilirim, bu durumda 8 GB modeli almak zorunda kalsam sizce yukarıda belirttiğim şekilde kullanımda üzülür müyüm?

Bence üzülmezsiniz bildiğim üzere Apple çok rahat iade gibi seçenekleri sunuyor 1 hafta cihazı çok zorlayın işlerinizi iyi yaptırıyor mu görün eğer yaptırmazsa bir Apple Store'a veya Apple destekden Apple'a ulaşarak cihazım bana yeterli gelmedi diyerek fark bir fiyat ödeyerek 16 GB modele geçersiniz.
En iyi deneyim kendi deneyiminizdir...

Geri
Yukarı