8 GB RAM'de 5.9 GB kullanılabilir miktar

Zhek4

Centipat
Merhaba. Benim toplam 8 GB RAM'im var ama sadece 5.9 kullanılabilir gözüküyor ki bilgisayarımdan baktığımda. Başka bir yerden daha baktım neresi hatırlamıyorum ama orada da 1.3 gözüküyordu. Uygulama kapatarak 3'e kadar çıkardım ama 3 yine yeterli değil, sıkıntı çıkarıyor oyunlarda. Verim alamıyorum. Hiçbir şey çalışmasa bile en az %50'si kullanılıyor gözüküyor. Fanlarım neredeyse her zaman çalışıyor, ne yapabilirim? Format at falan dediler ama işe yaramadı. Laptop kullanıyorum bu arada.

Erennight1

Femtopat
Yer
İzmir
Merhaba. Benim toplam 8 GB RAM'im var ama sadece 5.9 kullanılabilir gözüküyor ki bilgisayarımdan baktığımda. Başka bir yerden daha baktım neresi hatırlamıyorum ama orada da 1.3 gözüküyordu. Uygulama kapatarak 3'e kadar çıkardım ama 3 yine yeterli değil, sıkıntı çıkarıyor oyunlarda. Verim alamıyorum. Hiçbir şey çalışmasa bile en az %50'si kullanılıyor gözüküyor. Fanlarım neredeyse her zaman çalışıyor, ne yapabilirim? Format at falan dediler ama işe yaramadı. Laptop kullanıyorum bu arada.

32 Bit sistem'se olabilir.

KS
Z

Zhek4

Centipat

LaminatParke24

Centipat
Yer
Silikon Vadisi
Eğer laptopunuzun içinde dahili bir grafik birimi varsa, bu normal. O işlemci RAM'in belli bir miktarını kullanıyor.

Hocam doğru söylüyorsunuz da dahili GPU için 2 GB ayıracağını sanmıyorum.

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Sistem 8 GB RAM'i tam olarak mı görmüyor yoksa RAM üzerinde aşırı yük mü var?

KS
Z

Zhek4

Centipat
Yukarı