8 GB RAM'den 16 GB RAM'e Yükseltme

Eğer sistem RAM'i %80'in üzerinde kullanıyorsa oyun oynarken fps'te artış görebilirsin. Sistemimde 8 GB ram ile GTA 5 oynarken fps drop yaşıyordum. 16 GB'a yükseltince fps drop yaşamamaya başladım. 5-10 fps artışım oldu.
Eğer sistem RAM'i %80'in üzerinde kullanıyorsa oyun oynarken fps'te artış görebilirsin. Sistemimde 8 GB ram ile GTA 5 oynarken fps drop yaşıyordum. 16 GB'a yükseltince fps drop yaşamamaya başladım. 5-10 fps artışım oldu.
İmkanın varsa yükseltmeni öneririm. Fark hissedilir derecede.

Sisteminiz nedir sizin? Kullanım amacınıza göre değişir. Yapmak istediğiniz şey için RAM'iniz zaten yeterliyse çok ekstra bir şey değişmeyecektir.

RAM'in bildiğim kadarıyla oyundaki FPS ile alakası yok. Daha çok programı arkaplanda çalıştırabilmeni sağlar.

Aslında var, özellikle dual channel çalışan ram'ler aynı miktardaki single channel'a karşı avantaj sağlıyor.

Örneği burada single channel 8GB yetersiz kalırken, 2x4GB dual channel performansı sayesinde %30 civarı FPS artışı sağlıyor. Test edilen oyunların 8GB'den fazlasına ihtiyacı olmadığı için ise 2x8 ve 4x8 ramlerde farkı hissedilmeyecek kadar az.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı