8 GB RAM'e 8 GB eklenirse Valorant'ta kaç FPS artar?

Loqsy0917

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bende HyperX 8 GB 1333 MHz Blue var. Şimdi ben Trendyol'dan Kingston 8 GB DDR3 1333MHz KVR1333D3N9/8G PC bu ürünü alacagım.
En dusuk grafikte Valorant oynarken sadece Valorant ve DC açıkken %60-70 kullanıyordu, şimdi 8 daha alacağım ve acayip fazla FPS artışı olacağını düşünüyorum. Sizce kaç olur? Bir bilginiz varsa iletir misiniz?

Zaten %70 RAM kullaniyormus toplam. %90 RAM kullanimi olsa toplam neyse diyecegim ama %90 RAM kullanimina falan kullanima gerek duymadigindan Valorant o kadar kullanmamis. Fazla FPS artacagini sanmiyorum ama sistem rahatlar ve yapabileceginiz seylerin sayisi artar. Olmasi gerektigi gibi olur yani. Cift kanal olacagi icin de daha iyi olacak.

İşlemcin çift kanala geçer ciddi anlamda bir fps artışı alırsın, cpu ve gpu konfigurasyonunu bilmiyorum ama %30 bile olabilir. Ayrıca daha stabil fps'ler alacaksın, dalgalanma azalacak.

Zaten %70 kullaniyormus. %90 falan kullansa neyse diyecegim ama %90 kullanima gerek duymadigindan Valorant o kadar kullanmamis. Fazla FPS artacagini sanmiyorum ama sistem rahatlar ve yapabileceginiz seylerin sayisi artar. Olmasi gerektigi gibi olur yani.

Yok hocam oradaki yüzdenin içinde Windows'un ve arkada çalışan uygulamalardan geriye kalan RAM kullanımı var. Şu anki laptopum normalde 8 GB ramliydi oyunda 160 FPS veriyordu takribi %80 kullanıma sahipti 16 yaptıktan sonra %60 kullanıyor fakat 240 FPS'ye yakın alıyorum.

Yok hocam oradaki yüzdenin içinde Windows'un ve arkada çalışan uygulamalardan geriye kalan RAM kullanımı var. Şu anki laptopum normalde 8 GB ramliydi oyunda 160 FPS veriyordu takribi %80 kullanıma sahipti 16 yaptıktan sonra %60 kullanıyor fakat 240 FPS'ye yakın alıyorum.

Cift kanal olacagi icin de daha iyi olur. Ama yine de cok devasa bir şey beklemesin.

Zaten %70 RAM kullaniyormus toplam. %90 RAM kullanimi olsa toplam neyse diyecegim ama %90 RAM kullanimina falan kullanima gerek duymadigindan Valorant o kadar kullanmamis. Fazla FPS artacagini sanmiyorum ama sistem rahatlar ve yapabileceginiz seylerin sayisi artar. Olmasi gerektigi gibi olur yani. Cift kanal olacagi icin de daha iyi olacak.

Üzücü fazla artacağını düşünüyordum Forza'da 20-30 FPS alıyorum 50-60 olurmu sizce

Geri
Yukarı