8 GB RAM eklenirse Valorant'ta FPS artar mı?

Staylus54

Decapat
Herkese iyi günler. Öncelikle benim sorum şey olacak şu an elimde laptop var 8 GB RAM var ve Valorant'ta 90FPS zorluyor. Bir 8 GB RAM daha takıp 16 GB RAM yapsam hız vs gozle gorulecek derecede artar mı? Gerek var mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi ben 8x2 kullanıyorum Valorant da eskiden 120 FPS sabitken şimdi 200-300 arası alıyorum ama ekran kartı veya işlemciden de olabilir pek emin değilim.

Herkese iyi günler. Öncelikle benim sorum şey olacak şu an elimde laptop var 8 GB RAM var ve Valorant'ta 90FPS zorluyor. Bir 8 GB RAM daha takıp 16 GB RAM yapsam hız vs gozle gorulecek derecede artar mı? Gerek var mı sizce?

Günümüzde 8 GB RAM miktarı yeterli gelmemeye başladı. Şu anda sisteminizde mevcut olan, 8 GB RAM'ın yanına, aynı özelliklere sahip bir RAM takarsanız (2*8 olacak şekilde) performans artışı yaşanacaktır.

Grafikleri yükselterek fps değerlerini ölçmeni öneririm belki ram almana gerek kalmaz. Darboğaz olabiliyor. Düşük'de 90fps alıyorsun yükseğe çekince sistem tam güç çalışıp 150+ verebilir bir deneyin sadece öneri.

Geri
Yukarı