8 GB RAM'in 5.92'si kullanılabilir gözüküyor

Electus0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bayağı zaman önce aynı konuyu açmıştım ve arkadaşlar yardımcı olmuştu. Yeni RAM almayı düşünüyordum fakat maalesef hala alamadım durumumuzdan dolayı. Bilgisayarımda 8 GB RAM var kullanılabilir RAM 5.92 gözüküyor. Ekran kartım paylaşımlı olduğu için normal olduğunu biliyorum fakat bazı oyunlarda RAM yetersiz kalıyor. Önyükleme ayarlarından da yapmayı denedim fakat hala 5.92 gözüküyor. Galiba bu BIOS ayarlarından kapatılabiliyormuş fakat size danışmak istiyorum. Sizce kapatmalı mıyım?

Bende uzun süre boyunca 8 GB RAM kullandığım için biliyorum ve şahsi bilgisayarımdaki en iyi RAM ayarlarım böyleydi, bu arada Mem Reduct adlı programı da kullanmanı öneririm.

İndirdim ve yazdıklarının hepsini yaptım.

Umarım bir faydası olur.

Dediğiniz gibi entegre GPU'ya ayrılmıştır muhtemelen. BIOS ayarlarında ayrılan RAM miktarını ayarlama seçeneği varsa ayarlayabilirsiniz, ama genelde bilgisayarlar bunu otomatik olarak ayarlarlar ve değişime izin vermezler.

Değişebiliyorsak söyler misiniz NVIDIA ekran kartına yanlış bir şey yaptım kullanılabilir RAM miktarım azaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı