8 GB RAM'in sadece 2,6 GB'ı kullanılabilir

Sad Frog

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba. Laptopumda fan sesi ve ısınma sorunu vardı. Bir bilgisayarcıya yaptırdım.'fanı kırık ve takılmış, bu yüzden hem ses çıkarıyor, hem de ısıtıyor bilgisayarı'dedi. Dün akşam aldım. Artık ses yok, ısınma sorunu da yok. Fakat Windows 10 Home 64 Bit orijinal lisansdan Windows 10 Pro 32 Bit'e dönmüş. Crack yüklemiş galiba. İşlemcim X64 tabanlı. Bilgisayarda 4 GB RAM var. Bu yüzden 32 Bit olmalı. 64 bitte ağır çalışır dedi. Görev yöneticisinde 2,6 GB RAM gösteriyor. Bilgisayarcıya götürmeden önce 7,4 GB'dı. Görev yöneticisi ekran görüntüsü:

1614422445131.png

Bu da bilgisayar özellikleri:

1614422720816.png

Eskiden CS:GO oynarken 20 FPS de olsa oyun açılırdı. Şimdi maça girme ekranında çöküyor. Ama tarayıcı oyunlarında eskiden kasmasına rağmen şimdi kasmıyor. Gerçekten çok kafam karıştı. Her program ayrı telden RAM miktarı söylüyor.

Hem APU olduğundan RAM'dan biraz kendine ayırıyor hem de sistem 32 Bit olduğu için yarısını görmüyor. Sistemi 64 Bit yapın, sorun çözülür diye tahmin ediyorum. Bir daha da bilgisayarcılara bir kılınızı bile emanet etmeyin derim. Tabii bu dediğim bazı bilgisayarcılar için.

Evet oda olabilir ama crackle daha fazla gösterebil mi RAM'i? Yanlış anlamayın soruyorum sadece aşağılamıyorum.

Hocam adam hacker mı? Microsoft çalışanı mı? Nasıl yapsın onu :D

Yeni konular

Geri
Yukarı