8 GB RAM'li bilgisayarda Windows 11'e geçilir mi?

Kristianpenaldo

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Merhaba, ben neredeyse her oyunu oynamış biriyim ve artık Windows 11'e geçme kararı aldım ama yine de sorayım. 8 GB RAM'im var ve Windows 11 kaçını kullanır?

Önceden Windows 10 4 GB falan kullanıyordu, şimdi 5 GB.

Merhaba, ben neredeyse her oyunu oynamış biriyim ve artık Windows 11'e geçme kararı aldım ama yine de sorayım. 8 GB RAM'im var ve Windows 11 kaçını kullanır?

16 GB RAM'de %30 kullanım yapıyor ona göre hesaplarsak 4.8 gibi bir kullanım yapıyor boşta.

Hocam kullanılır ama önermem. Ben şahsen kesinlikle Windows 10'dan devam ederdim. Deneyimledim hepsini 4 GB ve 8 GB RAM az kalıyor.

Son düzenleme:
Pek önermem RAM miktarınız az ve Windows 11 10'a göre bir tık daha fazla RAM kullanıyor.

Ayrıca 4 GB'de çok fazla 10 Pro kullanıyorum Firefox açık(2 sekme var) 3,5GB kullanıyor sizde RAM kullanım biraz fazla.
Not: Sistemde 16 GB RAM var.

Windows 11 boşta 2 GB RAM harcıyor ben Windows 10'da hem Minecraft (shaderli) hem de After Effects açtığımda 6,9 GB RAM kullanıyor. Windows 11'de bu değer 7,8 GB'a kadar çıkıyor.
Kısacası oyun oynuyor iseniz Windows 11 geçtiğinizde drop sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

2015 yılında alnmış zamanının orta halli laptopuna Winows 11 kurdum. ya 4 ya da 8GB ram var bilgisayarda. Normalde desteklenmiyor ve önerilmiyor fakat yine de yaptım memnunum. Gündelik işlerde iş görüyor ve hızlı da. Ama dediğim gibi önerilen bir şey değil, riskleri olabilir!

Yeni konular

Geri
Yukarı