8 GB ve 4 GB DDR4 RAM birlikte çalışır mı?

LockDownTR

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Fizyoterapist-EGM
Monster Tulpar T5 17.1 laptopuma RAM yetersiz geldiği için 4 GB DDR4 2666 MHz RAM aldım. Bazı forumlarda 8 GB DDR4 yanına 4 GB DDR4 işe yaramıyor, çalışmıyor falan yazmışlar. Beni bu konuda bilgisi olanlar aydınlatır mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyut dışındaki teknik detaylar uyumlu ise, çalışır. 8+4 çalışmaz diye bir şey yok.

Boyut dışındaki teknik detaylar uyumlu ise, çalışır. 8+4 çalışmaz diye bir şey yok.
Adım bey biraz korktum açıkcası bana mavi ekran verir uyumlu çalışmaz falan tarzı şeyler dedıler bide monstera yazdım oda aksam slottan dolayı calısmaz dedı hiçbişey anlamadım

Monster Tulpar T5 17.1 laptopuma RAM yetersiz geldiği için 4 GB DDR4 2666 MHz RAM aldım. Bazı forumlarda 8 GB DDR4 yanına 4 GB DDR4 işe yaramıyor, çalışmıyor falan yazmışlar. Beni bu konuda bilgisi olanlar aydınlatır mı acaba?
Özellikleri birbirine uyduktan sonra sıkıntı yok 8+4 şekilde Dual Channel olarak çalışır. Tam dual olmaz ama tam dual için 8+8 şeklinde Ram olması gerekir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı