8 saat uyku yetmiyor

244012

Hectopat
Makaleler
7
8 saat uyumama rağmen alarma uyandığımda hala yorgun hissediyorum. 00.00-08.00 arası uyuyorum. Sebebi ne olabilir?

8 saat uyumama rağmen alarma uyandığımda hala yorgun hissediyorum. 00.00-08.00 arası uyuyorum. Sebebi ne olabilir?
Herkesin yazdığı gibi yetersiz beslenmeden kaynaklanabilir.
En öncelikle balık ve et yemelisin. Balık süper besindir.
Özellikle kışa giriyoruz hamsi, istavrit, palamut gibi mevsim balıklarını taze olarak her gün bile yiyebilirsin. Ya da konserve olarak Dardanel'in zeytinyağlı hamsi ve sardalya konservesi var. Hazır pişmiş ve tadı da lezzetli olur.

Tabloda göreceğin gibi sardalya tek başına tüm protein, yağ, vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayacak kadar zengindir:

Doktora görün, vitamin eksikliğin olabilir. Kuru üzüm ye, Pekmez iç. Kansızlığın olabilir.
Ne zaman gitsem değerlerim normal çıkıyor. Her gün pekmez içiyorum.

Geç yatmanla alakalı da olabilir. Erken yatıp erken kalkın. Uyandığınız anlarda mı yoksa gün boyu mu sürüyor yorgunluk?
En çok uyandığım anda ama gün içinde de biraz hissediyorum. Okuldan eve akşam 11 gibi geldiğim için pek erken yatamıyorum.

Herkesin yazdığı gibi yetersiz beslenmeden kaynaklanabilir.
En öncelikle balık ve et yemelisin. Balık süper besindir.
Özellikle kışa giriyoruz hamsi, istavrit, palamut gibi mevsim balıklarını taze olarak her gün bile yiyebilirsin. Ya da konserve olarak Dardanel'in zeytinyağlı hamsi ve sardalya konservesi var. Hazır pişmiş ve tadı da lezzetli olur.

Tabloda göreceğin gibi sardalya tek başına tüm protein, yağ, vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayacak kadar zengindir:

Maalesef herkes erişemiyor en temel gıdalar olmalarına rağmen.

Ne zaman gitsem değerlerim normal çıkıyor. Her gün pekmez içiyorum.

En çok uyandığım anda ama gün içinde de biraz hissediyorum. Okuldan eve akşam 11 gibi geldiğim için pek erken yatamıyorum.
Kuru üzüm ve meyve ye. Abur cubur fazla kaçırma. Ben çok fazla şekerli içecek içtiğim zaman kendimi çok bitkin hissediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı