8 Senelik TTNET Aboneliğimi Bitirmeli Miyim?

siresatt

Hectopat
Arkadaşlar selamlar,
8. senem bu kasım'da dolacak. İnternetimden bu zamana kadar memnundum; kopma, ping ya da hız sorunu yaşamadım. Ancak geçen sene binaya Türksat Kablonet fiber altyapısı geldi. Sanırım kullandığım VDSL internetimi de TTNET Türksat'ın altyapısıyla sağlıyor. Sorum şu öncelikle fibere geçsem oyunlarda ping değerlerim ne kadar düşer?
Altyapım Türksat'ın olduğu için fiberde onu mu tercih etmeliyim? TTNET'in fiber paketlerini kullansam bir kaybım olur mu? Çünkü 8 yıllık müşteriyim ücrette indirime gideceklerini düşünüyorum. TürkNet'i de denemek istiyorum açıkçası ama müşteri hizmetleri konusunda çok eksikler ve muhtemelen 100Mbps hız vermezler. Dediğim gibi bir sorunum yok sadece hızımı arttırıp pingimi düşürmek istiyorum imkanım varken, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öğle saatlerinde oyun indirirken (XBOX üzerinden) 8.1 mb/s gördüm geceleri torrent kullanırken ortalama 11 mb/s ile indiriyor internetten memnunum ama modem kalitesiz ve alan arttırıcı kullanırsan 2-3 güne bir ağ yapılandırma hatası veriyor.
İnternette satılan motorola modem+iyi bir ac alırsanız çok daha iyi deneyim yaşarsınız.

Ben de 100 Mbit kullanıcısıyım Kablonet. Binanızda altyapı varsa direkt geçin hocam. Ping belirli saatlerde birazcık yükseliyor ama hız kesintisi falan olmuyor. Yalnız yeni müşterilere özel akıllı sınırsız diye bir tarifeleri var. Yoğun kullanılan saatlerde sanırım 19.00 ve 24.00 arası internet hızı 25 Mbit'e düşüyor. Paket fiyatı da 100 TL gibi bir şeydi. Bunları göz önünde bulundurun.

Ben de 100 Mbit kullanıcısıyım Kablonet. Binanızda altyapı varsa direkt geçin hocam. Ping belirli saatlerde birazcık yükseliyor ama hız kesintisi falan olmuyor. Yalnız yeni müşterilere özel akıllı sınırsız diye bir tarifeleri var. Yoğun kullanılan saatlerde sanırım 19.00 ve 24.00 arası internet hızı 25 Mbit'e düşüyor. Paket fiyatı da 100 TL gibi bir şeydi. Bunları göz önünde bulundurun.
100 Güldüren Tarife hâlâ devam ediyorsa o daha iyi aynı fiyata içinde televizyonda var.

Arkadaşlar selamlar,
8. senem bu kasım'da dolacak. İnternetimden bu zamana kadar memnundum; kopma, ping ya da hız sorunu yaşamadım. Ancak geçen sene binaya Türksat Kablonet fiber altyapısı geldi. Sanırım kullandığım VDSL internetimi de TTNET Türksat'ın altyapısıyla sağlıyor. Sorum şu öncelikle fibere geçsem oyunlarda ping değerlerim ne kadar düşer?
Altyapım Türksat'ın olduğu için fiberde onu mu tercih etmeliyim? TTNET'in fiber paketlerini kullansam bir kaybım olur mu? Çünkü 8 yıllık müşteriyim ücrette indirime gideceklerini düşünüyorum. TürkNet'i de denemek istiyorum açıkçası ama müşteri hizmetleri konusunda çok eksikler ve muhtemelen 100Mbps hız vermezler. Dediğim gibi bir sorunum yok sadece hızımı arttırıp pingimi düşürmek istiyorum imkanım varken, teşekkürler.
" TürkNet'i de denemek istiyorum açıkçası ama müşteri hizmetleri konusunda çok eksikler ve muhtemelen 100Mbps hız vermezler "
Yaklaşık 1.5 senedir Kablonet kullanıcısıyım bu zamana kadar olan bütün teknik problemlerime anında dönüş yaptılar. Telefonla arayıp teknik destek isterdim 45 dakikada gelirler çözerler. 100Mbps Hız vermezler demişsiniz fakat ben 1.5 yıldır hiç böyle bir problem yaşamadım. Şuan speedtest yaptım 98.3 download ve 9.85 upload alıyorum. Hayatımda verdiğim en iyi kararlardan birisiydi TTNET denen rezil şirketi bırakmak. Sizede tavsiye ederim :)

Geri
Yukarı