1-2 senelik binaya 8 Mbps hız

iPoseidon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yeni bir daire satın aldık ve bina 1.5 yıllık falan neredeyse. 1.5 yıldır dairede bizden başka kimse oturmamış, bizde işte internet bağlatıcaktık telekomcular geldi ve binanın girişindeki kutuya interneti verdiler. Adamlara sorduğumda 8 Mbps hız bağlıyoruz dediler, şaşırdım. Çünkü eski evimiz neredeyse 8 9 yıllıkdı fakat 16 Mbps hızda kullanıyordum. TürkNet'den, Millenicom'dan falan baktığımda da alt yapım 35 Mbps - 24 Mbps destekliyor gösteriyor. Gelen telekomcular kafasına göre 8 Mbps, 16 Mbps takabiliyor mu? Çünkü alt yapım destekliyor olarak gösteriyor, şu an 8 Mbps hızda kullanıyorum türknetdeyim fakat TürkNet bana 35 Mbps'ye kadar destekliyor alt yapınız demişti. Bu binada normal olmadığını biliyorum, neler yapabilirim hızımı yükseltmek için çünkü alt yapım destekliyor olarak gözüküyor 35 Mbps'ye kadar. Ve artı olarak VDSL alt yapım var gözüküyor fakat 8 Mbps internet alıyorum, nerelere danışmam gerekiyor bu internet normal mi VDSL alt yapıya göre?

1580212245698.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Samimi bir tavsiye. Türksat'a abonelik ve altyapı için dilekçe verin. Telekom altyapısının klasik meseleleri. Hayır bir şey de yapılmıyor. Altyapı sorgulamalarına pek takılma hiçbiri net doğru bilgi vermez. Kablolama sisteminin kalitesi burada ana faktör. Bizim binada telekom altyapısına kalırsan 6 Mbps internet alırken Türksat ile 100 Mbps alıyorum. Çünkü adamların kendine özgü kablolamaları var. Bence uğraşmaya değer. Hatta kuzenim için de Türksat'a Mart ayının 2. haftasından sonra belediyenin kazı sezonu açılması sebebiyle şebeke genişletmesi talebi vereceğim. Onlar da telekom altyapısından çok rahatsızlar ve gereksiz para veriyorlar.

Samimi bir tavsiye. Türksat'a abonelik ve altyapı için dilekçe verin. Telekom altyapısının klasik meseleleri. Hayır bir şey de yapılmıyor. Altyapı sorgulamalarına pek takılma hiçbiri net doğru bilgi vermez. Kablolama sisteminin kalitesi burada ana faktör. Bizim binada telekom altyapısına kalırsan 6 Mbps internet alırken Türksat ile 100 Mbps alıyorum. Çünkü adamların kendine özgü kablolamaları var. Bence uğraşmaya değer. Hatta kuzenim için de Türksat'a Mart ayının 2. haftasından sonra belediyenin kazı sezonu açılması sebebiyle şebeke genişletmesi talebi vereceğim. Onlar da telekom altyapısından çok rahatsızlar ve gereksiz para veriyorlar.
İnternet sitelerinden alt yapı başvurusu yaptım şuan tahminen ne zaman yapılır Kablonet alt yapısı?
Modem arayüzünden altyapını atar mısın?
O işlemi nasıl yapacağım dostum, tam olarak anlatır mısın?

İnternet sitelerinden alt yapı başvurusu yaptım şuan tahminen ne zaman yapılır Kablonet alt yapısı?

O işlemi nasıl yapacağım dostum, tam olarak anlatır mısın?
Hocam altyapı başvurusunda dilekçe daha etkili. Çünkü dilekçeye iyi veya kötü yanıt verme zorunlulukları var. Bulunduğunuz ildeki Türksat( var ise şehrinizde) ana şubesine gidip dilekçeyi vermeniz gerekiyor. Yaklaşık 1-3 ay arasında tüm her şeyi yapıyorlar.

Hocam altyapı başvurusunda dilekçe daha etkili. Çünkü dilekçeye iyi veya kötü yanıt verme zorunlulukları var. Bulunduğunuz ildeki Türksat( var ise şehrinizde) ana şubesine gidip dilekçeyi vermeniz gerekiyor. Yaklaşık 1-3 ay arasında tüm her şeyi yapıyorlar.
Dostum daha yeni binada 8 Mbps internet var, onun nedenini öğrenmek istiyorum. Bu interneti 16 Mbps'ye felan çıkaramaz mıyım neden bu kadar yavaş internet koymuşlar yeni bir binaya eski binamız 8 - 9 yıllıktı fakat 16 Mbps download ile kullanıyordum. Cevaplar mısın, teşşekürler şimdiden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı