8. sıınıf olmak zor mu?

Heroxira1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, 6. sınıfta sınıf 2.'siydim; 7. sınıfta 1. dönemde notlar davranıştan ders içinden verildi ama uzaktan eğitimde 0 verim ile ders çalıştığım için hiçbir şey anlamamış bulunmaktayım. Matematiğin temel konularını kavradım, İngilizce kelimelerini ezberledim ama sosyaldaki kültür ve miras bomboş, fen bomboş, ilk 5 üniteyi hiç okumamış gibiyim, gösterseniz yeni ders falan derim. Ha, bir de verim almamız için ana derslere yoğunluk vereceklerine gidiyorlar, sosyal medyada nasıl davranmalıyım vs. dersleri araya koyuyorlar? 8. sınıf zor mu? LGS'de ne yapmalı? (Aslında bu konuyu soracak büyüklerim var ama bir de sizin fikirlerinizi almak istedim. :v)
Eğer bunların cevabını alamazsam yaz tatilini pek de keyifli geçiremeyeceğim gibi duruyor.

Arkadaşlar, 6. sınıfta sınıf 2.'siydim; 7. sınıfta 1. dönemde notlar davranıştan ders içinden verildi ama uzaktan eğitimde 0 verim ile ders çalıştığım için hiçbir şey anlamamış bulunmaktayım. Matematiğin temel konularını kavradım, İngilizce kelimelerini ezberledim ama sosyaldaki kültür ve miras bomboş, fen bomboş, ilk 5 üniteyi hiç okumamış gibiyim, gösterseniz yeni ders falan derim. Ha, bir de verim almamız için ana derslere yoğunluk vereceklerine gidiyorlar, sosyal medyada nasıl davranmalıyım vs. dersleri araya koyuyorlar? 8. sınıf zor mu? LGS'de ne yapmalı? (Aslında bu konuyu soracak büyüklerim var ama bir de sizin fikirlerinizi almak istedim. :v)
Eğer bunların cevabını alamazsam yaz tatilini pek de keyifli geçiremeyeceğim gibi duruyor.
8. sınıf zor ama imkansız değil. Bu dediklerim boş gibi gelecek ama 1.dönem başndan itibaren her dersten toplam 100 soru ile başla. Bu soru sayısını her ay 25 ya da 50 arttır. Ağırlığı Türkçe matematik ve fene ver. Ben geçen sene matematiğe ağırlık vermedim. Türkçe 17/3 Mat 8/12 Fen 20/0 doğru yanlış idi. Tavsiye değil zorunluluk bu matematiğe çalışacaksın.

Ortaokul hayatı liseye göre cidden kolay, fazla kendinizi sıkıp telaş yapmayın. En baştan düzenli bir planda çalışırsanız her şeyi yaparsınız. Lisede işler daha değişik, 9. sınıfta ipi sağlama alırsan liseyi de rahatça halledersin. Okuldaki rehberlik hocan ile bir plan oluştur derim.

Ortaokul hayatı liseye göre cidden kolay, fazla kendinizi sıkıp telaş yapmayın. En baştan düzenli bir planda çalışırsanız her şeyi yaparsınız. Lise de işler daha değişik, 9. sınıfta ipi sağlama alırsan liseyi de rahatça halledersin. Okuldaki rehberlik hocan ile bir plan oluştur derim.

Rehberlik hocamız aynı ders programını bastıra bastıra bize verip ders programı hazırladım diyor, kendisi bir şeyi silmek için Delete'ye tek tek tıklıyor falan. Adamı onun dışında oda da bulamıyoruz.

Rehberlik hocamız aynı ders programını bastıra bastıra bize verip ders programı hazırladım diyor, kendisi bir şeyi silmek için Delete'ye tek tek tıklıyor falan. Adamı onun dışında oda da bulamıyoruz.
Anlıyorum, rehberlik hocanız size çok yardımcı olabilirdi. Siz eksiklerinizi belirleyip günde 4 saat gibi bir çalışma ile işten kalkabilirsiniz. Hedefiniz LGS olsun. Nitelikli bir okul düşünmüyorsanız LGS'den önce okul diploma puanınızı yükseltmek için çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı