8. sınıf dersleri nasıl düzeltilir?

markondat

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
NVIDIA GeForce RTX 4070 GDDR6
AMD Ryzen 9 7845HX
16 GB RAM
Selam. 8.sınıfım ve derslerim çok kötü. Bunu nasıl düzeltirim bilmiyorum. Nasıl çalışmalıyım, kaç saat çalışmalıyım bazı tavsiyeler verebilir misiniz?

Saat ile sınır koyma. Program yap sırayla konulara çalış. Rehber hocanla da konuşabilirsin ama ne kadar yardımcı olur bilemem. Ytye de bakabilirsin program vardır elbet.

Selam. 8.sınıfım ve derslerim çok kötü. Bunu nasıl düzeltirim bilmiyorum. Nasıl çalışmalıyım, kaç saat çalışmalıyım bazı tavsiyeler verebilir misiniz?

LGS öğrencisisin. Günde 3-4 saat soru konu anlatımı çalış ama en önemlisi okulda anlatılanları eve gelince güzel tekrar et.

Bu sene 9 oldum önceki sene 96 ile bitirdim 8'i gün içinde hocanın önemli dediği yerleri kısa kısa not alın her gün görebileceğiniz bir yere bırakın gördüğünüz her zaman o sizin aklınızda kalacak

Öncelikle bence herkesin kendine özel öğrenme stili vardır örnek vermek gerekirse ben konu tekrarından çok soru çözüyorum ve sorularla birlikte anlamadığım konuları tespit edip çalışıyorum ve öğretmenlerime soruyorum. Bence ilk hedefin Türkçe çalışmak olmalı çünkü bildiğin gibi artık matematik bile Türkçe oldu insanlar okuduğunu anlamıyor ve benim öğretmenlerime göre bu sene LGS öğrencileri Türkçe'den vuracak. Bunun asıl sebebi ise MEB artık öğrencilerin matematik yapamadığını gördü ve matematiği hafifletip Türkçeye yüklenmeye başladı. Özetle teste ağırlık vermeni öneririm ve 2. dönemde ise deneme çözmeye başlayabilirsin. Şimdiden iyi çalışmalar :)

Geri
Yukarı