8. Sınıf İçin Öneriler

Bu yıl bende teoga girdim ve dersaneye gönderdi ailem sana önerim evde kafa falan çok yorma dersi derste dinle defteri kitabı eve gelince bi defteri kitabı gözden geçir. Şöyle her konudan en az 30 soru çöz çok rahat 430 derim ben bunları yaptım + dersaneye gittim 465 aldım.

@anillsonmez hiç zor soru yoktu bu yıl ama ilerki yılları bılemem çok zor testi çözemeyince de insanın morali bozuluyor :D Kolay ve orta seviye olunca çözdükçe çözesin geliyor ve daha çok çözüyorsun :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasma kendini 8.sınıfta çünkü dersler öyle seni çok zorlamaz (Fakat bundan önceki yıllarında 1,2 ve 3 gibi notların olduysa zorlanırsın.) ve de sınavın zorluğunu asla bilemeyiz ama bu seneki TEOG basitti sen eğlenmene bak fakat dersleri sallama onlara da önem ver mesela günde 1 saat tekrar etmek ve test çözmek gayet yeterli olacaktır. Ama bu durum senin zekana bağlı olarak farklılaşabilir.

Ben bu sene liseye geçtim 458 puan aldım. Fakat benim çalışma düzenim yoktu hatta ilk dönem ki TEOG'a hiç çalışmadım. Fakat 2.dönemde ki TEOG'a son 3 gün kala bayağı bir çalıştım. :LOL:

Yani çalışma düzeni herkese göre değişir kimi 15 dakika çalışsa yeter kimi 3 saat çalışsa yetmez o yüzden senin için kesin bir şey söyleyemem.

Bu yıl bende teoga girdim ve dersaneye gönderdi ailem sana önerim evde kafa falan çok yorma dersi derste dinle defteri kitabı eve gelince bi defteri kitabı gözden geçir. Şöyle her konudan en az 30 soru çöz çok rahat 430 derim ben bunları yaptım + dersaneye gittim 465 aldım.

@anillsonmez hiç zor soru yoktu bu yıl ama ilerki yılları bılemem çok zor testi çözemeyince de insanın morali bozuluyor :D Kolay ve orta seviye olunca çözdükçe çözesin geliyor ve daha çok çözüyorsun :D

Ben hep zor kaynaklardan çözdüm. (zoru çözen kolayı da çözer mantığıyla) Ama TEOG çok zor değildi. Fakat zor kaynak kütüphanenizde bulunsun ve deneme kitapları. Çok yararını gördüm. Sen hangi liseye yerleştin?

@anillsonmez ahmet eren anadolu ya yerleştim 464 le kayseride ve dersanede çok zor denemeler vardı başta hiç yapamıyordum 340 380 400 arası gidip geliyordum sonra kolaylaştırdılar sınavları herkesin kendine güveni geldi hele en son sınavlar çok kolaydı 470 lere kadar falan çıktım dersanede sonra ben yaparım bu sınavı dedim bu kadar aldım çalışsam daha çok alırmıydım pek sanmıyorum(n)

Ben çalışmadığımdan pek bilmem öyle kaynakları ama öğretmenlerim hep zambak ve coşkuyu önerirler.
zambak ve coşku zor ama kaliteli sorar çok iyidir ama yanına böyle biraz da kolay soruları olan kitaplar almanı tavsiye etmiyor değilim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı