8.sınıf Matematik sorusu için yardım edebilir misiniz?

Benim anlatmak istediğimi ya ben anlatamadım ya da anlayamadınız. Bu soru eksik. Önümdeki A4 kağıdını mı atsam size ne yapsam.

Bir daha bakmasını rica ettim ve şimdi çözümünüzü atıyorum. Bu arada herkese çok teşekkür ederim, bir soru için uğraşıp durduk.

Dostum bak, X+Y=24 olması demek galibiyet ve beraberlik sayısının 24 olması demektir. Bunu da nereden sağlıyoruz? 6 hafta ve her hafta oynanan 4 maç, yani 6X4=24.

Benim anlatmak istediğimi ya ben anlatamadım ya da anlayamadınız. Bu soru eksik. Önümdeki A4 kağıdını mı atsam size ne yapsam.
Deneme yanılmadan gitmeye gerek yok hocam. Her hafta 4 maç yapılıyor ise 6 haftada 24 maç yapılır gerçekten bunu anlamak bu kadar zor mu?

Ve şuraya dikkat çekeyim. Belli ki anlamamışsınız. Mağlubiyet galibiyet hesaba katmadık. Bir maçta ya 3 puan dağıtılır, ya da 2 puan. Olay burada. Beraberlikle sonuçlanmadığı sürece 3 puan dağıtılır. Beraberlikle sonuçlandığında 2 puan dağıtılır. Ve biz olayı beraberlikle sonuçlananlar ve beraberlikle sonuçlanmayanlar olarak 2 duruma ayırdık.
Ya 2 güne sınavım var aklım kaldı burada iyi mi
Ne sınavınız var hocam?

Ben Azerbeycan'da yaşıyorum Burada Uni'de sömestr sınavına girmek için ara sınav yapılır
Azerbeycan dilinden sınav, bu arada.

Sınavınızda başarılar dilerim. Nasıl olduğunun önemi bence yok, önemli olan bir şeyler öğrenmenizdir. Online olsun, sağlığınız daha önemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…