8. sınıfa geçerken nasıl hazırlanılmalı?

Çok teşekkürler, peki teknolojik alet kullanımımı ne kadar yapmalıyım?

Gerektiğinde ders çalışmayı biliyorsan istediğin teknolojik aleti istediğin kadar kullanabilirsin. Matematiğe çok önem ver, en zor kaynaklardan soru çözmeye çalış (çözemesen bile). Dersleri kesinlikle derste kavramalısın, hocanın söylediği her kelime çok önemli bunu unutma. Eğer ortaokulda sözel derslere ilgin olduysa sözele aşırı çalışmana gerek yok, sözel için verebileceğim tek tavsiye eski kitapları okuyup bilmediğin kelimeleri öğrenmen çünkü geçen sene pek kullanılmayan kelimelerle ilgili bir soru sorulmuştu ve yanlış yapmıştım, istediğim 2 fen lisesi vardı ve bu yanlış sebebiyle 1 puan farkla yüksek puanlı olanı kazanamadım. Son olarak çalışmaktan bıktığın anlarda çalışman lazım, eğer bunu yapmazsan tembelliğe alışıyorsun.

Gerektiğinde ders çalışmayı biliyorsan istediğin teknolojik aleti istediğin kadar kullanabilirsin. Matematiğe çok önem ver, en zor kaynaklardan soru çözmeye çalış (çözemesen bile). Dersleri kesinlikle derste kavramalısın, hocanın söylediği her kelime çok önemli bunu unutma. Eğer ortaokulda sözel derslere ilgin olduysa sözele aşırı çalışmana gerek yok, sözel için verebileceğim tek tavsiye eski kitapları okuyup bilmediğin kelimeleri öğrenmen çünkü geçen sene pek kullanılmayan kelimelerle ilgili bir soru sorulmuştu ve yanlış yapmıştım, istediğim 2 fen lisesi vardı ve bu yanlış sebebiyle 1 puan farkla yüksek puanlı olanı kazanamadım. Son olarak çalışmaktan bıktığın anlarda çalışman lazım, eğer bunu yapmazsan tembelliğe alışıyorsun.
Sayısalcıyım. Çıkan yanlışlarım ağırlık olarak sözelden geliyor.

Kanka acil matematiğe yüklen. Yeni nesil matematik cöz tüm soru tiplerini yala yut öyle diyim sana. Matematiği halledersen gerisi kolay. Konu tekrarını günlük, haftalık, aylık sekilde yap. Ve deneme al her ay kendine deneme yap. Her ilin her ay yayınladığı konu tarama testleri falan oluyo onlara da bak derim. Aceleci olma yavas yavas soru sayılarını yükselt.
Evet doğru. Yeni nesil soru anlamıyorum diye bir kural yok ! Yapıcaksın .

Öner gelsin abi boyum kadar çözeceğim.(167'yim :D)
Matematik için Nartest yeterli. Fen için okyanus al. Türkçe için Newton ve Ankara yayıncılık. Tabii bunlar 2 sene öncesi hala varlar mı bilmiyorum. Son 2 aya kadar konuları pekiştir hayvan gibi kitap bitir. Son 2 ayda branş ve genel deneme al onlara dadan. Sonra rahat edeceksin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı