8. sınıfım ama öğlenciyim

JettAgam

Centipat
Makaleler
5
Yer
Istanbul/Beyoğlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM : 8Gb (1x8)
İşlemci : Intel İ5-11400H 2.7gHz
SSD : Crucial 500GB (1x)
Ekran Kartı : RTX 3050Tİ 4GB ve İntel UHD Graphics 11th Gen
İşletim Sistemi : Windows 11 Home 64 bit Single Language
Hz : 144Hz
Merhaba. Geçen sene yani 7. sınıfın ilk döneminde bununla alakalı bir konu açmıştım ve sabahçı olamayıp yine öğlenci olmamızdan bahsetmiştim. Şimdi aynısını tekrar yaşıyoruz. Konuda yardım vesaire istemem herhalde okuma konusudur boş vaktinizde okuyabilirsiniz.

7. sınıfın 2. döneminde okulumuzun bir bölümü hasarlı çıktığı için yeni bir okula taşınmak zorunda kaldık. Önceki okul 5 dakika mesafedeydi bu 30 dakika o da hızlı yürürsem. Taşındığımız okulun çarşamba günleri 1 dersleri fazla olduğundan (Arapça) akşamın 20:15'inde çıkmaya başladık. Zaten 19:30'da çıkarken günümüz mahvoluyordu, bununla daha da mahvolmaya başladı hatta sırf bunun yüzünden okula bile gitmediğim günler oldu ve devamsızlığımı 28.5 yaparak teşekkür almama rağmen belge alamadım. Bir nevi okul yüzünden belge alamadım sayılır. Sonra bir arkadaşımdan duyduğum bilgiye göre sınıf gruplarına yazmışlar (bize yazılmadı), orada yazana göre tekrar okul değişecekmişiz. Değişmesek de öğlenci olacağız o da var. Bu da bir daha öğlenci olacağız demek oluyor. Dedikleri okulda zaten sabahçı öğlenci sistemi var problem o (öğlencileri sabahçı olacak biz öğlenci olacağız demek oluyor). Dershaneye mi gideyim, okula mı gideyim, ders mi çalışayım, oyun mu oynayayım. Ne yapayım ben? Bizim okulumuzun zaten bütçesi yoktu. Hatta o kadar bütçeleri yok ki 7. sınıfın 2. döneminde "siz 8. sınıf olmadan okulun tadilatı biter" dediler okul hala aynı okul ellememişler bile. Delirmek üzereyim bir daha öğlenci olmak istemiyorum yoruldum artık yetti çevremde başka okul da yok değişemiyorum bu okul ne derse yapmak zorundayım. Açıktan okumak istesem ailem izin vermeyecek biliyorum. Okuldan geliyorum 5 saat vakit kalıyor sabah uyanınca binbir takla atıyorum okula gitmemek için. O kadar ailem 20.000TL verdi Gaming laptop aldı o bile boşa gidecek, zaten eve geldiğim zaman saat akşam 10 oluyor. Delirdim artık bıktım, okuldaki hocalar güzel ama gecenin köründe çıktıktan sonra hoca iyi olsa ne yazar?

İçimi dökmek istedim okuduğunuz için teşekkür ederim. (bu arada konuyu yazarken 5-6 kez elektrik gitti geldi Samsung Notes'tan yazdım, Kırklareli sağ olsun tatilde bile rahat yok laptopu burada da kullanamıyorum. Herhalde akşam 6 gibi normale döner elektrik.)

Bu sene zaten oyunu bırakıp ders çalışman gerekiyor en azından azaltman gerekli oyunu. Dersini düzgünce çalış güzel bir liseye git yoksa lisede daha çok sıkıntı çekersin.

Öğlenci olduğum kesinleşti arkadaşlar bir hayırlı olsun alırım 🤠

Yeni konular

Geri
Yukarı