9. sınıfım, yalnızım

emirrrr1872281

Femtopat
Daha fazla  
9. sınıfım ve okul berbat geçiyor. Tek bir arkadaşım yok. Sınıf berbat cahil kaynıyor. En son ne zaman dışarı çıktığımı hatırlamıyorum. Dışarıda da arkadaşım yok. Aslında komik, kafa dengi biriyimdir fakat sınıfımdaki insanlar böyle değil. Dikkat eksikliğim var. Derslere odaklanamıyorum. Derste aklıma 8. sınıf anılarım, güzel geçen günler geliyor, üzülüyorum. Derslere yalnızlıktan odaklanamıyorum. Çalışamıyorum, kalacağım diye çok korkuyorum. Ailem buna katı. Okul da kafa dengi aslında var ama onlara nasıl katılacağım? Benim için sıkıntı, özgüvensizim. Tatiller boş geçiyor. Tüm gün evde bilgisayar başında tek oyun oynuyorum. Tek istediğim lise bitsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
9. sınıfım ve okul berbat geçiyor. Tek bir arkadaşım yok. Sınıf berbat cahil kaynıyor. En son ne zaman dışarı çıktığımı hatırlamıyorum. Dışarıda da arkadaşım yok. Aslında komik, kafa dengi biriyimdir fakat sınıfımdaki insanlar böyle değil. Dikkat eksikliğim var. Derslere odaklanamıyorum. Derste aklıma 8. sınıf anılarım, güzel geçen günler geliyor, üzülüyorum. Derslere yalnızlıktan odaklanamıyorum. Çalışamıyorum, kalacağım diye çok korkuyorum. Ailem buna katı. Okul da kafa dengi aslında var ama onlara nasıl katılacağım? Benim için sıkıntı, özgüvensizim. Tatiller boş geçiyor. Tüm gün evde bilgisayar başında tek oyun oynuyorum. Tek istediğim lise bitsin.
Özgüveninizi kullanın ve kafanızdaki insanı bulduğunuzda tanışın. Bunda utanılacak bir durum yok.

Aga lisedeyken bu tür durumlar normal aslında ilk gün cinsiyetin birisiyle konuşman ileride çok fazla yararına olurdu ama büyük ihtimalle yapmamışsın. Önerebileceğim tek konu o kafa dengin olan insanlarla muhabbete girebilmen içi senin sınıfında onlarla konuşan birileri ile konuşmaya başlaman.

Boşver bilader kimseyle takılma kafa dengi yoksa topluma ayak uydurmak zorunda değilsin toplum seni yargılar anca sen kendin ol boşver milleti.

9.sınıfta bunu yaşamayan yoktur. İlk yıl yabancılık ve adaptasyonla geçiyor zaten hemen alışmanız mümkün değil. Zamanla kaynaşıp çevre yapacaksın arkadaşların da seni tanımak isteyecekler eninde sonunda. Kimseye kendinin kabul ettirmek zorunda değilsin. Notlarınız ortaokuldaki gibi yüksek gelmeyince daha çok kaynaşırsınız özellikle. Arkadaşlarına önyargıyla yaklaşma belli bir seviyede ilişki kur sorunluysa uzak dur. Zaten kafa dengim de var demişsin bir noktada anlaşacaksınız illa ki.

Spor kulübü varsa eğer onlara üye ol, satranç masa tenisi ne varsa gözüne kestirdiğin her şeye adım at. İnsanlarda üstün zeka vs arama boşver akışına bırak bazen o boş muhabbetler o kadar güzel geliyor ki.

9.sınıfsın çok normal. Sadece kendini çok kasma içine kapanıp durma. Psikiyatri gibi saçmalıklarlada uğraşmayın. Reçeteli ilaçlar yazabilir. Yazarsada akademik kariyerinizde bazım bölümlerde size engel olur.

Benim yorumuma beğenmeme atanlar nedenini söyleyebilir mi? Profesyonel destek zaten bu zamanlar için var...

Yeni konular

Geri
Yukarı