8. sınıfta başlanıp LGS'de kaç puan yapılır?

Bu yıl dershaneye gitmek istiyorum ama gidemeyeceğim. Seneye gitmeye başlasam ne yapabilirim?

Hocam 12 saat çalış diyenleri aldırma her gün işlediğin konuları tekrar et düzenli konu tekrarı + soru çözümü özellikle LGS'den önce beceri temellilerden çöz yeterli Türkçe kolay önemli olan matematik ve fen onlardan en az 15 üstü net yaparsan garanti 450 alırsın diğerleri de ortalama gelse 460-420 arası gelir nitelikliye yetmez ama bana kalırsa nitelikli okullar saçma tabii istersen daha iyilerine de gidebilirsin.

Yeni nesil soruları hiç çözemiyorum fen dışında ondan matematiğim çok kötü.

Belki siz öyle düşünüyorsunuzdur hem matematik soruları bu seneki gibi kolay olursa iyi bir matematiğiniz olmadan iyi bir lise tutturabilirsiniz. Eğer benim bunum kötü şunum kötü kafasıyla gidecekseniz hiç çalışmayın daha iyi. Lisede daha da zorlanırsınız.

Günde yaklaşık 3 saat kendim çalıştım fakat dershanede vardı. Önceliği matematik ve fene verdim ve her gün 20 paragraf çözdüm. Çok zor değil düzenli çalış istediğin yeri kazanırsın.

Soru çözüm videoları izle.

Tamamdır sağ olun iyi geceler.

Belki siz öyle düşünüyorsunuzdur hem matematik soruları bu seneki gibi kolay olursa iyi bir matematiğiniz olmadan iyi bir lise tutturabilirsiniz. Eğer benim bunum kötü şunum kötü kafasıyla gidecekseniz hiç çalışmayın daha iyi lisede daha da zorlanırsınız.

Tamadmdır hocam sağ olun iyi geceler.

Hocam 12 saat çalış diyenleri aldırma her gün işlediğin konuları tekrar et düzenli konu tekrarı + soru çözümü özellikle LGS'den önce beceri temellilerden çöz yeterli Türkçe kolay önemli olan matematik ve fen onlardan en az 15 üstü net yaparsan garanti 450 alırsın diğerleri de ortalama gelse 460-420 arası gelir nitelikliye yetmez ama bana kalırsa nitelikli okullar saçma tabii istersen daha iyilerine de gidebilirsin.

Tamamdır çok teşekkür ederim iyi geceler.

Hocam benden bahsediyorsanız 1-2 saat yazmıştım.

Gün-(okul+uyku) zaten 12 saat etmiyor.

Bu yıl dershaneye gitmek istiyorum ama gidemeyeceğim. Seneye gitmeye başlasam ne yapabilirim?

Kapasitene bağlı benim arkadaşım son 5 ayda 430 puan almıştı belki sen son 7 ayda 430 alacaksın
Bir de geçmişte olan temellede ilgili sen hiç şu ana kadar ders çalışmamış ve geziyorsan 400'lü puanları bekleme ama ortaokulu tümden temelin olup az çok biliyorsan o beklentiye girersin temel var yüksek alırım kafasınada girme hiç bu dediklerim günde 4 5 saat ders çalışan kişiler için geçerli.

Kapasitene bağlı benim arkadaşım son 5 ayda 430 puan almıştı belki sen son 7 ayda 430 alacaksın.
Bir de geçmişte olan temellede ilgili sen hiç şu ana kadar ders çalışmamış ve geziyorsan 400'lü puanları bekleme ama ortaokulu tümden temelin olup az çok biliyorsan o beklentiye girersin temel var yüksek alırım kafasınada girme hiç bu dediklerim günde 4 5 saat ders çalışan kişiler için geçerli.

Tamamdır hocam çok sağ olun iyi geceler.

Gün-(okul+uyku) zaten 12 saat etmiyor.
Hocam size demedimiştim yine de kusura bakmayın benim sözüm günün 25 saatini okul + otobüste geçiren birine günde 12 saat çalış diyen cahillereydi siz üstünüze alınmayın.

Hocam bu üniversite sınavı değil sonuçta. Sadece 1 senenin müfredatlarından sorumlu tutuluyorsunuz o da 8. sınıf müfredatları. Ben 9 ay çalıştım, istediğim 440 gibi bir puan almaktı o da oldu. Günde en az 4 en fazla 7 saat çalışmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı