LGS'de 480 puan nasıl yapılır?

Size daha iyi bir çözüm yolu buldum şu anda telefonu tableti bırakıp ders çalışabilirsiniz :)
Bugün yeterince çalıştım dostum:) teşekkür ederim yine de naçizane öneriniz için
Puanların gayet güzel. Tek yapman gereken boş veya yanlış yaptığın sorulara ben neden bunu yapamadım diye bakıp çözümünü öğrenmen. Ekstradan hiçbir şey yapmana gerek yok
Teşekkür ederim

Sana bir diğer önerim soru tablosu çıkart. Yani hangi gün hangi dersten kaç soru çözdüğüne dair ve gün sonunda toplam soru sayısına bak.

Denemelerin analizini çok iyi yap. Çözemediğin bütün soruları keserek bir dosyada topla. Her sabah o sorulardan birisini çöz. Hem hafif tekrar oluyor hem de konuyu anlıyorsun.
Yani arkadaş tam anlamıyla özetlemiş. Yapamadığın soruların nedeni konu eksikliği mi yoksa işlem hatası mı bunu tespit et ve sorunun veya konunun çözümünü anlamaya çalış. Arada da göz gezdir. Emin ol artış olur.

Ayrıca kendini stres durumlarına nasıl hazırlanırsın bilmiyorum ama kendini alıştırmaya çalış. Ben düşük yapmama rağmen benden kat kat çalışıp sınav anında stres yapan çoğu arkadaşlarım benle nerdeyse aynı puanı aldı. Bu yüzden kendini stres yönetmede geliştir derim.

Yani arkadaş tam anlamıyla özetlemiş. Yapamadığın soruların nedeni konu eksikliği mi yoksa işlem hatası mı bunu tespit et ve sorunun veya konunun çözümünü anlamaya çalış. Arada da göz gezdir. Emin ol artış olur.

Ayrıca kendini stres durumlarına nasıl hazırlanırsın bilmiyorum ama kendini alıştırmaya çalış. Ben düşük yapmama rağmen benden kat kat çalışıp sınav anında stres yapan çoğu arkadaşlarım benle nerdeyse aynı puanı aldı. Bu yüzden kendini stres yönetmede geliştir derim.
aynı şekilde bende normalde 480 küsur puan alıyordum ama panik ve stresten optikte hata yaptım ve 450 puan aldım. İstediğim lise ve geliyordu 480 küsur puanıma Bayraktar Uzay ve Havacılık Lisesi (Ankara/Elmadağ) ama sırf optikteki hatam yüzünden Esentepe Anadolu Lisesi (Adıyaman/Merkez) yerleştim

Çalışma sürenin üstüne çıkabilirsin bu sayede netlernin daha fazla artıcağına eminim.
Kendisini fazla yormasının bir anlamı yok. Lise mi okuyorsunuz bilmiyorum ama insan liseye geçince anlıyor LGS'nin ne kadar basit olduğunu. Düzenli bir şekilde çalışıp eksik bırakmazsan istediğin yere yerleşirsin.

Zor bir süreç, fakat yapabilirsiniz. Deneme sonuçlarınız gayet güzel. Ben bu yıl 360 ile başladım 470 ile kapattım. Lgs kolay olmuş olsa da siz bu puanlarla 480 yapma ihtimaliniz yüksek. Okyanus'u korkmadan çöz ve yapamadıklarını iyi bir hocaya sor. Bir soru sana çok şey öğretiyor.

Zor bir süreç, fakat yapabilirsiniz. Deneme sonuçlarınız gayet güzel. Ben bu yıl 360 ile başladım 470 ile kapattım. Lgs kolay olmuş olsa da siz bu puanlarla 480 yapma ihtimaliniz yüksek. Okyanus'u korkmadan çöz ve yapamadıklarını iyi bir hocaya sor. Bir soru sana çok şey öğretiyor

Zor bir süreç, fakat yapabilirsiniz. Deneme sonuçlarınız gayet güzel. Ben bu yıl 360 ile başladım 470 ile kapattım. Lgs kolay olmuş olsa da siz bu puanlarla 480 yapma ihtimaliniz yüksek. Okyanus'u korkmadan çöz ve yapamadıklarını iyi bir hocaya sor. Bir soru sana çok şey öğretiyor.
Hocam nasıl yaptınız daha detaylı anlatabilir misiniz?Millet 360tan 470 yapıyor ben 440'lardan başlamama rağmen daha 450 üstüne çıkamadım.

Hocam nasıl yaptınız daha detaylı anlatabilir misiniz? Millet 360tan 470 yapıyor ben 440'lardan başlamama rağmen daha 450 üstüne çıkamadım.

Hocam kesinlikle bu yanılgıya kapılmayın. Benim bu zamana kadarki en yüksek denemem 465 civarlarında gelmişti. Ben bu zamanlarda 400-410 anca yapıyorumdur. Son aylarda 430-440 arası yapıyordum. Aslında benim çok da bir olayım yok, sadece sınavda hiç stres yapmadım ve çok rahat geçmesini sağladım. İnsanlar 470-480'lerden 470 yapıyor, fakat ben daha düşük seviyelerden 470 yapmayı başardım. Herkes LGS sonucunun üstünde denemeler almak zorunda değil. Stres yönetimi çok önemli hocam. Bu konu hakkında videolar falan izleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı