8. sınıfta denklem sorularını çözmek için ne yapılabilir?

Doğrudur aslında korkuyorum yapamam diye ama böyle demeniz rahatlattı açıkçası :).Peki denklem için cebrisel ifadeleri öğrenmem gerekmiş, doğru mu?

Teşekkür ederim, tabiiki işime yarar. Düşünmen yeter :)

Anladım. Peki önerebileceğiniz kanal var mı?
Kanal olarak Partikül Matematik öneririm.

Merhaba 8. sınıfa gidiyorum ve denklem ne çözebiliyorum ne de kurabiliyorum. Okuldaki öğretmenlerden istedim fakat hiç anlatmıyorlar. Acaba önerebileceğiniz kaynaklar ya da çalışma şekli var mı?
Ben de 8. Sınıfım reis birinci dereceden bilinmeyenli denklemleri diyorsan onları hallettim ben ama şu koordinat sisteminde eğimden y=x bilmem neden bahsediyorsan oraları ben de yapamıyorum.Sen muhtemelen normal denklemden bahsediyorsun onu ben bol bol soru çözerek hallettim,video çözümü falan boşver reis soruya kendin çözene kadar kafa yor zorlanmayan beyin aptallaşır.Sene başında 4 net yapıyordum ben sorulara kafa yora yora hem konular iyice oturdu hem mantık kurma yeteneğim gelişti yeni nesilde başarım arttı.Şimdilerde 15 altını nadir görüyorum,17 altına da ara sıra düşüyor.

Ben de 8. Sınıfım reis birinci dereceden bilinmeyenli denklemleri diyorsan onları hallettim ben ama şu koordinat sisteminde eğimden y=x bilmem neden bahsediyorsan oraları ben de yapamıyorum.Sen muhtemelen normal denklemden bahsediyorsun onu ben bol bol soru çözerek hallettim,video çözümü falan boşver reis soruya kendin çözene kadar kafa yor zorlanmayan beyin aptallaşır.Sene başında 4 net yapıyordum ben sorulara kafa yora yora hem konular iyice oturdu hem mantık kurma yeteneğim gelişti yeni nesilde başarım arttı.
Teşekkür ederim dediğinizi yapacağım

Geri
Yukarı