Çözüldü 8. sınıfta kalma var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xsesaeary

Decapat
Daha fazla  
Matematik seçmeliden salladığım için 35 aldım. Böyle gidersem kalır mıyım? Özeldeyim, hoca 2. sınavdan böyle alırsan kalırsın falan dedi. Tedirgin oldum. Onun dışında diğer derslerden 60-75 aldım ama yine de kalır mıyım diye merak ettim.

Çözüm
Kalma ve geçmeler yıl sonuki ortalamanıza göre hesap edilir. Tek derse göre kalma ya da geçme olduğunu söyleyemeyiz size. Geçme şartı yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerinde olmalı. İki dönem ortalamanız hesap ediliyor, ek olarak özürsüz 10 gün, toplam da 30 gün devamsızlık sınırını da aşmamalısınız ek olarak.
Kalma ve geçmeler yıl sonuki ortalamanıza göre hesap edilir. Tek derse göre kalma ya da geçme olduğunu söyleyemeyiz size. Geçme şartı yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerinde olmalı. İki dönem ortalamanız hesap ediliyor, ek olarak özürsüz 10 gün, toplam da 30 gün devamsızlık sınırını da aşmamalısınız ek olarak.

Çözüm
Matematik seçmeliden salladığım için 35 aldım. Böyle gidersem kalır mıyım? Özeldeyim, hoca 2. sınavdan böyle alırsan kalırsın falan dedi. Tedirgin oldum. Onun dışında diğer derslerden 60-75 aldım ama yine de kalır mıyım diye merak ettim.

12 tane 1 ile özelde sınıfı geçen ben buna güldü :p
Rahat olmanı öneririm kardeşim ama gene de ders çalışmaktan kaçmayalım :D

Devamsızlığım yok 1.dönem 79 ortalamam karne ortalamam 50'nin üzerinde olur sadece dersten falan kalır mıyım?

Özel okulda kalma diye bir şey yok :)

Bende diyorum bizimkilerin yarısı neden sallıyor arkadaşlarım hiç takmıyor direk 20 alıyor her dersten sadece İngilizce 100 o kadar onların notları.
@xsesaeary dersin zayıf olursa dersten kalırsın tabii ki. Ek olarak iligli dersin, iki dönemin ortalaması alınca 45 ve üzeri etmiyorsa da yıl sonuna göre dersten başarısız sayılıyorsun.

Tamam teşekkürler.

Geri
Yukarı