Çözüldü 8. sınıfta kalma var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xsesaeary

Decapat
Daha fazla  
Matematik seçmeliden salladığım için 35 aldım. Böyle gidersem kalır mıyım? Özeldeyim, hoca 2. sınavdan böyle alırsan kalırsın falan dedi. Tedirgin oldum. Onun dışında diğer derslerden 60-75 aldım ama yine de kalır mıyım diye merak ettim.

Çözüm
Kalma ve geçmeler yıl sonuki ortalamanıza göre hesap edilir. Tek derse göre kalma ya da geçme olduğunu söyleyemeyiz size. Geçme şartı yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerinde olmalı. İki dönem ortalamanız hesap ediliyor, ek olarak özürsüz 10 gün, toplam da 30 gün devamsızlık sınırını da aşmamalısınız ek olarak.
Orta okulda kalmak cidden büyük başarı gerektir hocalarınıza illallah ettiren bir tipseniz bırakırlar en kötü şök ile geçersiniz.

Yok dersi hiç bölmem sıkılırsam uyurum o kadar hocalar sever beni yani ben öyle anlıyorum matematik hocası beni anaokulundan beri tanıyor.
@xsesaeary iyi bir şey mi diye soracak olursanız değil. Çocuk bir şey bilmeden sınıf atlıyor.

Ama yine de üniversitede kalıyorlar veya kötü bölümlere gidiyorlar o yüzden bir şekilde görüyor ama bunun gibi tipler özeldeyse zaten babasının şirketi olma olasılığı çok yüksektir.

Geri
Yukarı