8. sınıfta temelim yok

Çalışman lazım. Çok da temellik bir şey yok. Matematikte 4 işlem bil, Türkçede betimleme, öyküleme vs. onları bil o kadar çok temele gerek yok. Edinirsin temel, çalış sen yeter ki.

Çalışman lazım. Çok da temellik bir şey yok. Matematikte 4 işlem bil, Türkçede betimleme, öyküleme vs. onları bil o kadar çok temele gerek yok. Edinirsin temel, çalış sen yeter ki.

Türkçede temele gerek var dil bilgisi konusunda ama LGS de çıkar mı bilemem matematikdede lazım temel düşünceniz çok yanlış.

8. sınıf konularının 7. sınıftaki temellerine bak. Atıyorum yarın matematiğin var matematikden işliceniz konunun 7. sınıftaki temeli hakkında videolar izle. Derse hazırlıklı git derste de evde anlamadğını hocaya sor hocaya sorarsan kafasında senin gerçekten iyi bir yerlere gitmek istediğin algısı oluşur ve seninle ilgilenirler. Konu eksiğin kapanana kadar dediğimi yap. Bir sonra ki derste ne varsa onun 7. sınıf temelini konu anlatım videolarından öğrenmeye çalış derste ise öğrendiklerinin üstüne ekle. 2. dönemin 1. ayına kadar bütün eksiklerini tamamlarsan geriye yeni nesil soru çözmek için fazla vaktin kalır bol bol yeni nesil çöz ve evde kendine deneme alarak kendini test et. Ayrıyetten evde ders yaparken rahat rahat oturma okul sırası gibi olsun bi yandan yemek fln yeme. Lgs mantığıyla hazırlan çünkü sadece 1 kere gireceksin başarılar. :)
Türkçede temele gerek var dil bilgisi konusunda ama LGS de çıkar mı bilemem matematikdede lazım temel düşünceniz çok yanlış.
biz olurken dil bilgisi son anda kalkmıştı çok hazırlanmıştık dil bilgisi için afalladım

Matematik, matematik, matematik. Bu dersi çok iyi tuttuğun sürece aslında diğer derslerin çok da bir önemi yok. YKS sınavında mesela belirleyici matematik olacak, matematik yapabilirsen sınavı kazanacaksın. O yüzden önceliğin her zaman matematik olsun, matematikte bilmediğin ve anlamadığın konuların üzerine git.

Yeni konular

Geri
Yukarı