8. sınıfta total 3 dersten kalıp 11 gün devamsızlık yapılırsa sınıfta kalınır mı?

PC için

Femtopat
Daha fazla  
Biliyorsunuz bu sene Yusuf Tekin milli eğitim bakanı oldu. Ben 8. sınıfa gidiyorum, ilk dönem iki dersten ikinci dönem bir dersten kalacağım sanırım. Bu bir ders matematik ve devamsızlığım 11 gün özürsüz, başka yok. Sınıfta kalır mıyım?

Derslerden kalırsanız şube öğretmenler kurulu karar verecek. Devamsızlığınızda sorun yok.

İlkokulda direkt kalma diye bir şey yok. Kalacak duruma düşünce ŞÖK(Şube Öğretmenler Kuruluna) iletilirsiniz orada da öğretmenleriniz geçip geçmeyeceğinize karar verir ki %99.99 geçirirler. Devamsızlığınızda sorun yok 10 gün kuralı lisede geçerli.

İlkokulda direkt kalma diye bir şey yok. Kalacak duruma düşünce ŞÖK(Şube Öğretmenler Kuruluna) iletilirsiniz orada da öğretmenleriniz geçip geçmeyeceğinize karar verir ki %99.99 geçirirler. Devamsızlığınızda sorun yok 10 gün kuralı lisede geçerli.
Arkadaş ortaokula gitmiyor mu ben mi yanlış okuyorum veya görüyorum?

Nasıl ya geçirirler değil mi? Ben ikinci defa okumam aynı sınıfı.

Geri
Yukarı