8 sınıfta zorlanır mıyım?

Rathh

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bu sene 8 sınıfa geçiyorum. Derslerim kötü ortalamam 78. 8 sınıfta zorlanır mıyım? LGS var ailem baskı uyguluyor ders çalıştığımda bir şey anlamıyorum dikkatim dağınıyor. Ailem LGS kötü olursa beni okuldan çıkaracaklarını ve sanayiye vereceklerini söylüyorlar. Ben okumak istiyorum. Derslerim kötü olsa da ailem benimle dalga geçiyor notlarım yüzünden ve sizden tek istediğim LGS yaklaşıyor. Ben ne yapmalıyım? Derslere odaklanamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Derslere odaklanamıyorum yüzyılın bahanesi dostum. Elinin altında internet var, bütün kaynak kitaplarının, bütün çözemediğin soruların çözümlerini 15 saniyede bulabiliyorsun. Youtube'de sonsuz konu anlatım videosu var. Yapman gereken tek şey ders yaptıktan sonra oyun oynayacağım, onu yapacağım bunu yapacağım diyerek kendini dersten soğutmaman.

Zorlanırsın ama imkansız değil.Sana önerim maddi durumun varsa dershaneye gitmen (konu öğrenmen açısından değil düzen sıkıntısı çekiyorlar) okul çıkışı en az 2-3 saat çalıştırırlar evdede son bir tekrar yaparsın halledersin kısaca.

Öncelikle merhaba. Bu sene 8 sınıfa geçiyorum. Derslerim kötü ortalamam 78. 8 sınıfta zorlanır mıyım? LGS var ailem baskı uyguluyor ders çalıştığımda bir şey anlamıyorum dikkatim dağınıyor. Ailem LGS kötü olursa beni okuldan çıkaracaklarını ve sanayiye vereceklerini söylüyorlar. Ben okumak istiyorum. Derslerim kötü olsa da ailem benimle dalga geçiyor notlarım yüzünden ve sizden tek istediğim LGS yaklaşıyor. Ben ne yapmalıyım? Derslere odaklanamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ailene matematikten özel ders almak istediğini söyle emin olabilirsinki yapabileceğin en iyi şey bu şu anlık. Matematiği yap kafan rahat olsun bizzat uyguladım. Haftada 1 özel derse gidiyordum bazen 2 oluyordu ve harika bir şey. Diğer dersler içinde güzel bir dershaneye gitmek istediğini söyle onlara.

Eğer ailenize anlatabiliyorsanız durumunuzu anlatın ben okumak istiyorum deyin.
Fakat çevrenizde LGS puanı ile alan çok yüksek okullar dışında bir okul yoksa LGS'yi çok umursamayın ama notlarınızı yükseltmeye çalışın. 78 ortalama ortaokul için düşük bir ortalama sürekli verimli çalışmaya odaklanın gerekirse konu anlatımları izleyin ve günde en az 100 soru çözmeye çalışın.

Pomodoro gibi teknikler kullanarak odaklanma sorununu çözebilirsin diye düşünüyorum. Focused Pupa, FLIP tarzı uygulamalarla da motivasyon kazanabilirsin çalıştığın süreye bakarak. 👀

Bununla birlikte kendine güzel bir program oluşturup ona sadık kalman gerekiyor. YouTube üzerinden birçok kanal var takip edebileceğin, sadece senlik olanı bulman gerekiyor. 🌊

Ayrıca ilk baştaki kolay denebilecek kaynaklar alman en iyisi olur. Ardından zamanla seviyeni artırırsın. ❤️

Sakin. Yaklaşık olarak 295 günün var. Ortalaman 78 imiş. Anlaşılan çok asılmamış gibisin derslere. 7/8 bence gram benzemiyor birbirine. Bu sene mutlaka matematik çalış. Çünkü bizde olduğu gibi yığılma olsun istemezler. Ben ödül veya 50+10 sistemi yapıyordum. Hiç çalışmak istemiyorsam adam gibi ne kadar yetiyorsa sıkıldığımda bırakıyordum. Motivasyon videoları izleyebilirsin. Batuz, Lucifer demiyorum :D Aileni umursama. Kendine normal ve yüksek liseler hedefle. Başarılar.

Daha çok var duzeltirsin, bu sene zorlarlar diye düşünüyorum. Biraz daha fazla asıl, kesinlikle her gün paragraf çöz. Matematik ağırlıklı çalışayım derken diğerlerini aksatma. Açıkçası canım istemiyor diye bir şey de yok sene boyu bunu çokça yasiyacaksin. Zorlaya zorlaya oturacaksın o masaya. Senin durumun daha kritik üstelik. Pes etme sakın.

Geri
Yukarı