8. sınıftan hiçbir şey hatırlamamak

Neye göre normal? Başarısız öğrenci olsa tamam da arkadaş sınavda iyi yapmış. Ha ben %4’lük dilime girmiştim benim sadece fizik 60. Geri kalan hepsi 85 üstüydü. 2 sene de ortalamam 91’di. Ha ama fizik benden kaynaklı değildi. Sınıftaki 28 kişiden 20si falan yazılılar ile kalıyordu sözlü ile geçirdi. Öyle bedavadan da not vermiyorlar bir arkadaşım ödevini getirmedi diye G girdi farklı bir hoca :D. Hatta çoğu hoca canından veriyormuş gibi not veriyordu.
Sizinde normal değil o zaman(!) %7'lik dilimdeydim ve 9. sınıf ortalamam benimde 91 idi, sadece edebiyattan, kimyadan, matematikten 60 almıştım. Sonuçta %7'lik dilimde bulunan öğrencininde ortalaması 91 ise %4'lük dilime girmiş kişiden ne farkı var(!)

50 alması normal bir durum, normal olmayacak olan durum bu notları almasına karşın çalışmaması normal değil.

8. sınıf ile 9. sınıf konularının arasında dağlar kadar fark var. Bunun üstüne online eğtim işide girince 50 alması kötülenecek bir durum değil.

Yapması gereken, günlük oyun oynama saatlerini kademeli olarak 1-2 saate düşürmesi. Kendine uygun planının olup geç yatmak yerine erken yatıp erken kalkmalı. Derslerinin eksiğine göre ağırlık vereceği dersleri değiştirmeli ve hangisinde test çözümüne veya konu tekrarına ağırlık vermesi gerektiğin bulmalı.

Sınavdan nasıl iyi yapmış? 500 üzerinden değil mi bu sınav?

Ben veriyorlar demedim zaten.

O hocaların bir şeyliği ama o kelimeyi kullanınca uygunsuz içerikden ceza yiyorum.
1— O kadar kötü değil demek istedim.
2—Örnek verdim sadece.
Fizik dışında bence 50 altı alınmaz 11’de çok zorlanır.
3— BazI liseler bedavadan takdir veriyor. O yüzden dedim. Ben o okuldayken 90 üzeri ortalama yapmak için kendimi yırtıyordum.
4— :D.
Sizinde normal değil o zaman(!) %7'lik dilimdeydim ve 9. sınıf ortalamam benimde 91 idi, sadece Edebiyattan 60 almıştım.

50 alması normal bir durum, normal olmayacak olan durum bu notları almasına karşın çalışmaması normal değil.

8. sınıf ile 9. sınıf konularının arasında dağlar kadar fark var. Bunun üstüne online eğtim işide girince 50 alması kötülenecek bir durum değil.

Yapması gereken, günlük oyun oynama sattlerini kademeli olarak 1-2 saate düşürmesi. Kendine uygun planının olup geç yatmak yerine erken yatıp erken kalkmalı. Derslerinin eksiğine göre ağırlık vereceği dersleri değiştirmeli ve hangisinde test çzöümüne veya konu tekrarına ağırlık vermesi gerektiğin bulmalı.
50 alınca bende ilk bir şok geçirmiştim. 1-2 derste eğer 50 falansa sıkıntı yok fakat hepsi öyleyse sıkıntı var. 9 kolay değil onu biliyorum merak etmeyin. Bu arada mesajını düzelt.

İlkokul ve ortokulu köy okulunda okudum ama lisem merkezde.
Ve yanlış anlaşılmış galiba,8. sınıf konularını değil 9.sınıfın ilk döneminde gördüklerimi hatırlamıyorum. 50'nin altında sınavım yok, ortalamam 82 birinci dönemde.

Canlı derslerin küçük bir kısmına girmedim, küçük bir kısmında arka planda sosyal medyada dolaştım, çok az bir kısmını dinledim ve anladım. Canlı derslerin hepsini dinleyip düzenli şekilde ders çalışsaydım sınıfımın en iyisi olabilirdim diye düşünüyorum.

LGS de 429 puan aldım. 8.sınıf ortalamam 98 puan ama şu anda 9. sınıfın 2. dönemindeyiz ve ben hiçbir şey hatırlamıyorum. Bir sürü dersten 50 aldım.
Ayrıca hiç ders çalışma isteğim yok. 9. sınıf büyüsü müdür yoksa ben gerçekten çökmüş müyüm?
Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, test çözmek geliyor aklıma ama konuları hatırlamıyorum ki.

Okulların açılmasına 10 gün kaldı, test kitaplarım bomboş.
Ne yapmalıyım? Kafamı kırmadığı sürece her şeyi yapabilirim.

Fortnite, Valorant, Portal oyunlarını oynuyorum; oyunları bırakmalı mıyım yoksa süresini mi azaltmalıyım?

Şimdiden teşekkürler.
Kardeşim bende ortaokulda başarılı bir öğrenciydim. 8.sınıf ortalamam 97.8 falandı. Liseye geçince bir şok durumu oluyor. Çünkü bambaşka bir sistem. Yeni dersler görüyorsun. Yeni bir ortama giriyorsun. Adaptasyon süresi oluyor. Ben kolay adapte olmuştum ve hiç oyun oynamıyordum bilgisayarda. Telefonum da yoktu. Zaman harcayacak bir şey yoktu yani ama ona rağmen ders çalışmak istemiyordum. Bu normal yani.
Ders çalışmak yerine daha eğlenceli alternatifler bulunca insan bir daha ders çalışmak istemiyor. Sana tavsiyem oyun süreni azalt ama tamamen bırakma çünkü zorlanırsın. Çok sevdiğim bir söz var, benim hayat mottom oldu. Koşamıyorsan yürü, yürüyemiyorsan emekle, emekleyemiyorsan sürün ama asla olduğun yerde kalma. Ders çalışmak zor mu geliyor. Hiç yapmamak yerine az da olsa çalış. 5 matematik sorusu çöz ya da 10 dk matematik çalış. Yavaş yavaş artırırsın sorun değil. Ama bir süre sonra arkana baktığında en azından çalıştım dersin. Belki az çalıştım ama olduğum yerde kalmadım.
Login • Instagram
Eğer benimle iletişime geçersen plan yapman konusunda falan yardımcı olabilirim.

Sizinde normal değil o zaman(!) %7'lik dilimdeydim ve 9. sınıf ortalamam benim de 91 idi, sadece edebiyattan ve kimyadan 60 almıştım. Sonuçta %7'lik dilimde bulunan öğrencininde ortalaması 91 ise %4'lük dilime girmiş kişiden ne farkı var(!)

8. sınıf ile 9. sınıf konularının arasında dağlar kadar fark var. Bunun üstüne Online eğtim işide girince 50 alması kötülenecek bir durum değil.

Yapması gereken, günlük oyun oynama sattlerini kademeli olarak 1-2 saate düşürmesi. Kendine uygun planının olup geç yatmak yerine erken yatıp erken kalkmalı. Derslerinin eksiğine göre ağırlık vereceği dersleri değiştirmeli ve hangisinde test çözümüne veya konu tekrarına ağırlık vermesi gerektiğin bulmalı.

Güzel bahsetmişsiniz hocam elinize sağlık.

Kardeşim bende ortaokulda başarılı bir öğrenciydim. 8.sınıf ortalamam 97.8 falandı. Liseye geçince bir şok durumu oluyor. Çünkü bambaşka bir sistem. Yeni dersler görüyorsun. Yeni bir ortama giriyorsun. Adaptasyon süresi oluyor. Ben kolay adapte olmuştum ve hiç oyun oynamıyordum bilgisayarda. Telefonum da yoktu. Zaman harcayacak bir şey yoktu yani ama ona rağmen ders çalışmak istemiyordum. Bu normal yani.
Ders çalışmak yerine daha eğlenceli alternatifler bulunca insan bir daha ders çalışmak istemiyor. Sana tavsiyem oyun süreni azalt ama tamamen bırakma çünkü zorlanırsın. Çok sevdiğim bir söz var, benim hayat mottom oldu. Koşamıyorsan yürü, yürüyemiyorsan emekle, emekleyemiyorsan sürün ama asla olduğun yerde kalma. Ders çalışmak zor mu geliyor. Hiç yapmamak yerine az da olsa çalış. 5 matematik sorusu çöz ya da 10 dk matematik çalış. Yavaş yavaş artırırsın sorun değil. Ama bir süre sonra arkana baktığında en azından çalıştım dersin. Belki az çalıştım ama olduğum yerde kalmadım.
Login • Instagram
Eğer benimle iletişime geçersen plan yapman konusunda falan yardımcı olabilirim.
Hocam, benimde sizin gibi bir koça ihtiyacım var. :D Bi' el atın bizede. :D

Hepinize çok teşekkür ederim mesajlarınız için.
2. dönem notlarımı atarım buraya, yardımlarınızın sonuçlarını.
Tekrar teşekkürler.

Geri
Yukarı