Derslerden hiçbir şey anlamıyorum

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Sadece canlı derslerden değil başka kaynaklardan da konulara bakınca bir şey anlamıyorum.
Tonguç akademi, Khan akademi hatta Porçay akademiye bile baktım ama hiç birinden bir şey anlamıyorum.
Hani filmlerde dalgın adamın bakış açısından bakınca her şeyi boğuk bir sesle duyar sanki başka bir dilmiş gibi, bana da o oluyor.
Nasıl çözeceğim bunu?

Bunu hakaret etmek için demedim ama 25K'ya girip bir bölümü kazanamadıktan sonra diplomalı işsiz olarak gezersin.
@SkyLord06TR ve @BlueGoldRS sanırım yaşlarınız küçük ve hayatın gerçeklerini kavrayacak yaşta değilsiniz ama hayatın gerçeği bu. Bu ülkede bu sene YKS'den 150 barajını geçemeyen binlerce kişi var 4+4+4 sistemi dünyanın en saçma sistemi. Her insanın okumaya zorlanmamalı bu arkadaşta belki okumak istemiyor yani bu küçük düşürücü bir durum değil kendi işini açar, yıllar geçtikçe dahada büyütür işini belki ama atıyorum kıytırık bir Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olursa bırak asgari ücretle çalışmayı iş bulamaz. Bunları liseden mezun olunca anlarsınız belki.

Son düzenleme:
Sadece canlı derslerden değil başka kaynaklardan da konulara bakınca bir şey anlamıyorum.
Tonguç akademi, khan akademi hatta porçay akademiye bile baktım ama hiçbirinden bir şey anlamıyorum.
Hani filmlerde dalgın adamın bakış açısından bakınca her şeyi boğuk bir sesle duyar sanki başka bir dilmiş gibi, bana da o oluyor.
Nasıl çözeceğim bunu?

Okumak zorunda değilsin.
Ülkeye cumhurbaşkanı da lazım.

Tonguç akademi, Khan akademi hatta Porçay akademiye bile baktım ama hiçbirinden bir şey anlamıyorum.
Nasıl çözeceğim bunu?

Hiçbir şey anlamıyorsan, pratik eksiğin her konuda vardır demektir. Okumaktan vazgeçmeyi ya da "Ben beceremem." gibi şeyleri unutmalısın; en zor kavrayanlar bile eninde sonunda kavramayı başarırlar. Gidip de her şeye en baştan bir göz gezdir, kendi kavrama şeklini öğrenmeye çalış, sonrasında ise anlamadığın her konuyu parçalara böl, öncelikle bu parçaları anlamaya çalış ve gerçekten de uğraşman gerektiğini bil; eninde sonunda başarıya ulaşacaksın, kendine gerçekten de sıkı bir program kur ve uygulamaya başla. Öncesinde de söylediğim gibi, anlamadığın parçayı kesinlikle anlamaya çalışmaktan vazgeçmemen gerekiyor. Sana verebileceğim en güzel tavsiye, Caltech'in eşsiz, üstün zekalıları, hediyelendirilmiş olanları elinde sağdan sola sallayabilecek bir kapasitede kendini geliştirmiş, zeka seviyesi çok da yüksek olarak bilinmeyen 'Richard Feynman' isimli profesörünün yaptığı gibi öğrenmendir; anlamadığın her parçayı bir deftere dök; lakin anlatılandan farklı bir şekilde yapmalısın bunu; kendi anlayabileceğin en basit şekilde. Tüm parçayı anlamamış olsan bile, anladığın parçayı kendine daha da basit bir şekilde anlatarak öğrenmelisin ve sana diyorum ki bunu gerçekten de uygulamaya koyarsan, hayatında başarmış olduğun en zor şey olacaktır. Defterin dolduğunda, düzgün bir şekilde hepsi öğrenilmişse, ne Caltech ne de MIT öğrencileri seninle karşılaştırılabilecek derecede olacaklardır ve bunların hepsi sadece bir yıl içinde gerçekleşebilir. Sen konuyu anlıyorsun; fakat onu öğrenmek için yeterince motivasyona sahip değilsin, kendine güvenin olsun ve her şey yoluna girecektir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı