8 yaşındaki kuzenin çok küfür etmesi

Gördüğü yumruk değilse uygulamaz.
Mantığın öyle işlemesi gerekiyor aslında anacak insanların olaylar karşısında aldığı psikolojik yaralar değişebiliyor maalesef, bir tokadın nereye gideceğini kestiremeyiz, kişinin gelişimine bağlanan bir kumar olur.

Bırak ne yapıyorsa yapsın. Anladığım kadarıyla çocuğun ailesi bir şey yapmazsa bir şey olmayacak ki senin anlattığına göre ailesi de bir şey yapmayacak o yüzden bırak ne hali varsa görsün.

Merhaba, kuzenim 8 yaşında ve benden fazla küfür biliyor, bunun arkadaş çevresinde çok büyük payı olduğunu düşünüyorum. Nasıl bu alışkanlığı bıraktırabiliriz? Aileme detaylı bir şekilde bahsetmedim olaylardan terbiyem izin vermediği için, sizce ne yapayım veya ne yaptırayım?

Küfür eden arkadaşlarını tespit ederek onlardan uzak tutun ve onun yanında sizde küfür etmeyin, örnek olun. Küfür etmemesi için güzelce uyarın.

Küfür eden arkadaşlarını tespit ederek onlardan uzak tutun ve onun yanında sizde küfür etmeyin, örnek olun. Küfür etmemesi için güzelce uyarın.
Çocuk yine onların yanına gider allem eder kallem eder gider, kendisine zarar verdiği arkadaşlarının yanına gidiyor. Geçen hafta 2 kere çelme takmış arkadaşı ona, 1-2 saat trip attı geçti.
Hocam yapabiliceğiniz tek şey dayak başka bir yol yok şımarık ise yola getirmek zordur.
Mantıksız.
Bırak ne yapıyorsa yapsın. Anladığım kadarıyla çocuğun ailesi bir şey yapmazsa bir şey olmayacak ki senin anlattığına göre ailesi de bir şey yapmayacak o yüzden bırak ne hali varsa görsün.
Öyle olacak gibi görünüyor, önceden de biliyordum küfür ettiğini fakat bu kadar değil.

Geri
Yukarı