8 yaşındaki kuzenin çok küfür etmesi

Ettiği küfürlerin küfür olduğunu bilmiyordur tahminimce o yüzden her küfür ettiğinde bir ceza verin PC oynamama, odadan çıkmama gibi vs.
veya küfür etmenin cezası çok büyük bir şey deyip gözünü korkutun işte ne bileyim küfür edenleri annesinden-babasından ayırıyorlarmış gibi.

Sence annesi ve babası paşa oğullarına kıyar mı? Ettiğinin küfür olduğunu gayet iyi biliyor.

Önceden çok masum bir çocuktu zaten belirttiğim gibi çevresi yüzünden büyük ihtimalle, günün 4/1'ini onların yanında geçiriyor eğer gitmezse çıngar çıkartıyor.

Sizde zamanınız varsa çevresinin yanında durun eğer küfür ederlerse onlarıma uyarın.

Arkadaşlarını uyarın. Ailesine söylemeyin tabi biliyor olabilirler ama şiddet uygularsa daha da artar. Örneği çok yakınımda...
Arkadaşları zaten çok kıl insanlar daha geçen hafta 2 kere çelme takmış kuzenime, sonra barışmışlar.
Sizde zamanınız varsa çevresinin yanında durun eğer küfür ederlerse onlarıma uyarın.
Dün ilk defa gittim yanlarına ve gerçekten midem bulandı ortam yüzünden, uyarmak fayda etmiyor.

Arkadaşları zaten çok kıl insanlar daha geçen hafta 2 kere çelme takmış kuzenime, sonra barışmışlar.
O zaman hata kuzeninizde. Onlarla halen arkadaşsa bir sıkıntı var. Az daha büyüyünce el şakaları yapıyorlar ama 8 yaşında çelme takıp küfür öğreten arkadaşları varsa çok şanssız.

Ailesi bu kadar rahatsa düzelmesi çok zor. Belki bir şey yaşar pişmanlık duyar o başka ama bu yaştan alıştıysa zor.
Ailesi çok rahat, ne yapıp ne yapmadığını bilmiyorlar çocuğunun. Küfür yüzünden dava edilse düzelir ancak.
Sen de ona küfür et.
İroni mi? Bu asla çözüm değildir.
O zaman hata kuzeninizde. Onlarla halen arkadaşsa bir sıkıntı var. Az daha büyüyünce el şakaları yapıyorlar ama 8 yaşında çelme takıp küfür öğreten arkadaşları varsa çok şanssız.
Benim hayatımda en iyi yaptığım şey böyle insanları hayatımdan uzaklaştırmak oldu, kuzenim ise ortamını iyice berbatlaştırıp o kişileri çekiyor.

Merhaba, kuzenim 8 yaşında ve benden fazla küfür biliyor, bunun arkadaş çevresinde çok büyük payı olduğunu düşünüyorum. Nasıl bu alışkanlığı bıraktırabiliriz? Aileme detaylı bir şekilde bahsetmedim olaylardan terbiyem izin vermediği için, sizce ne yapayım veya ne yaptırayım?

Ağzına pul biber sür annem bana küçükken öyle yapardı ama Bende'de küçüklük aklı vardı pul biberi sürdükten 1 saat sonra falan gidip yıkamak, su içmek aklıma geliyordu.😀

Geri
Yukarı