80.000 TL sistem önerisi

Soğutucu ve RAM'leri şiddetle tavsiye ederim. Kasa zevk işi ancak soğutması kablolama ve fan kontrolcu vb özellikler bakımından tavsiye ederim. Fiyat olarak gerek yok derseniz eğer... Alternatifi düşünülebilir... Ancak ilk linkte bulunan kasa hacim olarak daha geniş.

Bizzat kendim şirketimde kullanıyorum PSU'yu yani birçok kaliteli marka PSU'da kullandım benim bir şikayetim yok. Tabii alternatifler olmalı mutlaka ancak işlemci için bir şey diyemem kesinlikle render boyutu varsa tabii ki de X3D serisi bir işlemci beklenmeli ancak yazdığım işlemci piyasanın en güçlü işlemcilerinden. Kaldıkı layıkıyla bu işlemcide render verir.
Sizin içinde alternatif PSU bırakıyorum hocam :)
Warcry daha da leş hocam zevk meselesi tabi ki ama bu işlemciler zaten fazla güç çekiyor ve ısınıyor kasanın da hava akışı iyi olmalı ki bu tarz kasaların çoğunda hava akışı iyi değil. Kasa olarak bu düşünülebilir.

7950x3D bu işlemcilerin ne artısı var 7950X e göre.

En büyük fark 7950X'de L3 önbellek 64MB iken 7950x3D'de 128MB. Bu da render olsun, oyun olsun daha iyi performans veriyor. 7950x3D yer yer i9 13900K'den %24 daha fazla hızlara ulaşabiliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı