80 bin TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
80000

MegaPatch

Decapat
İyi Sosyaller, biliyorsunuz devirde elektronik ürün almak çok zorlaştı ve benim de bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Bu iki laptop kafamı bayağı karıştırdı, ASUS ROG, MSI Vector'e göre daha çok ısınıyor diyenler var. Kullanmış veya fikir sahibi olanlar yardımcı olabilir mi? Başka laptoplara da açığım, bütçe en fazla 80k.

Rog Strix G16 4070 Satisfactory Sıcaklıkları...

ROG STRIX G16 4070 Satisfactory sıcaklıkları...

Laptoplardan gerçekten anlayamıyorum hocam, elektronik ile çok alakam yok sadece çok yanımda gezdireceğim laptopu ve iyi bir şey almak istiyorum. Performans olarak ve ısınma olarak değerlendirirseniz yorumunuzla mutlu olurum teşekkürler hocam.

Önceki konuya da yazmıştınız onun içinde teşekkür ederim.

ASUS ROG aldım diyelim, RAM yükseltmesini garanti bozmadan yapabilir miyim?

@N1cht, hocam en fazla kaç gördünüz sıcaklıkları?

RDR2 Full ayarlar 90 derece CPU, 70 derece GPU fanlar performans modunda çalışıyordu.

Laptoplardan gerçekten anlayamıyorum hocam, elektronik ile çok alakam yok sadece çok yanımda gezdireceğim laptopu ve iyi bir şey almak istiyorum. Performans olarak ve ısınma olarak değerlendirirseniz yorumunuzla mutlu olurum teşekkürler hocam.

Önceki konuya da yazmıştınız onun içinde teşekkür ederim.

ASUS ROG aldım diyelim, RAM yükseltmesini garanti bozmadan yapabilir miyim?

Soğutma konusunda Vector'da tercih ediyorlar ama panel kalitesi olarak ROG STRIX daha iyi ayrıca soğutma olarak da üzmeyecek bir cihaz. Kendi laptopum için sormuştum bu RAM ekleme olayını bilgisayara zarar vermediğin sürece sorun çıkmayacağını söylediler yine ASUS müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alman daha iyi olur.

@N1cht, o zaman iyiymiş hocam. 10750H ile 90+ sıcaklıklar laptoplarda normalleşmişti. Bu model laptop tercih edilebilir o zaman. Zaten 2021 sezonunda laptopları yan yana karşılaştırdığımda en sessiz laptopun ROG STRİX olduğunu da hatırlıyorum.

@N1cht, o zaman iyiymiş hocam. 10750H ile 90+ sıcaklıklar laptoplarda normalleşmişti. Bu model laptop tercih edilebilir o zaman. 2021 sezonunda laptopları yan yana karşılaştırdığımda en sessiz laptopun ROG STRIX olduğunu hatırlıyorum.

ROG STRIX serisinin öne çıkan özelliği 3 fanlı sıvı metalli soğutması zaten, direkt bilgisayarın üstüne yapıştırılmış bu soğutma özellikleri. Fan tasarımından kaynaklı ekstra bi sessizlik durumu var. Birçok laptop deneyimledim malum yurtta kaldığım için, en sessizi kesinlikle ROG STRIX serisiydi.

ROG STRIX serisinin öne çıkan özelliği 3 fanlı sıvı metalli soğutması zaten direkt bilgisayarın üstüne yapıştırılmış bu soğutma özellikleri. Fan tasarımından kaynaklı ekstra bir sessizlik durumu var, birçok laptop deneyimledim malum yurtta kaldığım için en sessizi kesinlikle ROG STRIX serisiydi.

Ses benim için çok da önemli değil, uzun kullanımlara dayanabilecek çok ısınmayan, ısısı rahatsızlık vermeyen ve performansı 80k ya göre en iyi düzeyde olan bir cihaz istiyorum. Bu cihazın avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi verir misiniz? (oynadığınız oyunlarda aldığınız FPS, sıcaklık dereceleri vb) laptopu hala kullanıyor musunuz?

Ses benim için çok da önemli değil, uzun kullanımlara dayanabilecek çok ısınmayan, ısısı rahatsızlık vermeyen ve performansı 80k ya göre en iyi düzeyde olan bir cihaz istiyorum. Bu cihazın avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi verir misiniz? (oynadığınız oyunlarda aldığınız FPS, sıcaklık dereceleri vb) laptopu hala kullanıyor musunuz?
Evet şu anda bu laptoptan yazıyorum. Birkaç değeri oyunlara girip göstereyim biraz beklerseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı