80 bin TL'ye Gaming laptop önerisi

Bütçe
80.000
Omen her ne kadar donanım açısından çekici görünse de tamamen plastik bir kasaya (Strix modelinde panel kapağı metalden), 300 nit parlaklığı olan 16:9 formatlı bir panele sahip. (Günümüzde tüm laptop modelleri 16:10 olan karemsi formata geçiş yaptılar.) Bunların yanı sıra limitli bir işlemcisi var, render alma ya da işlemciyi zorlayacak herhangi bir işlemde geri kaldığını fark edeceksiniz. CPU tarafından limitli olduğu için bazı oyunlarda CPU yüzünden darboğaz olduğunu ve 4080'in tam potansiyelini gösteremediği gibi durumlar da söz konusu olabilir. Asus'un 2023 başında çok fazla kalite kontrol sorunu vardı ancak 2024'e temiz giriş yaptılar, artık meşhur coilwhine sorunu bile nadiren yaşanıyor.

Ek bir güncelleme; ısı yönetim dizaynı olarak Asus'un daha başarılı iç dizaynlar tasarladığı durumu da var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Omen için de ekleyebileceğim bir detay daha bu var. Kimi insan için önemsizdir ancak ben çok takılıyorum şahsen. Panel dediğin bu derece esneyip sallanmamalı.
Hocam güncel modeli değil ama bu. Hp Omen 17 benim bahsettiğim. Kısıtlamaların ne kadar etki edebileceği konusunda kafam karışık.

Hocam güncel modeli değil ama bu. Hp Omen 17 benim bahsettiğim. Kısıtlamaların ne kadar etki edebileceği konusunda kafam karışık.
Aynı kasayı kullanıyorlar hocam 2022'den beridir, çok tembelleşti bence HP. 2018 dönemlerinde şahane kasaları vardı. Bana sorarsanız Asus her türlü daha mantıklı kaldığınız durumda.

Aynı kasayı kullanıyorlar hocam 2022'den beridir, çok tembelleşti bence HP. 2018 dönemlerinde şahane kasaları vardı. Bana sorarsanız Asus her türlü daha mantıklı kaldığınız durumda.
Kesinlikle bende öyle düşünüyorum Asus için. Bu modeli görmemiştim. 240hz 4080 ne kadar aklımı çelsede ortada bir marka farkı var. Tekrardan teşekkür ederim. Aynı şekilde 80bin tl için nasıl bir masaüstü yapılabilir ona bakacağım.

Kesinlikle bende öyle düşünüyorum Asus için. Bu modeli görmemiştim. 240hz 4080 ne kadar aklımı çelsede ortada bir marka farkı var. Tekrardan teşekkür ederim. Aynı şekilde 80bin tl için nasıl bir masaüstü yapılabilir ona bakacağım.
Ortalama 4080 superli bir kasa dizebilirsiniz gibi ama ben olsam OLED monitör alır 4070 ti super ile idare ederdim. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı