80 Mbps altyapıda hangi ISS seçilmeli?

TT altyapısını (VDSL) kullananlar şu sıralar aşırı yoğunluk sebebiyle hep bir hat sorunu yaşıyor daha dün arkadaşım oyundan çıkmak zorunda kaldı (PUBG Mobile) ama Kablonet'in fiyatları artmış.
Tabii her internet konumdan konuma değişiklik gösterebilir mesela ben burada Kablonet'ten iyi performans alıyorumdur sen konumundan dolayı daha kötü alırsın sen kötü hizmet almış olursun. Genelde Kablonet vaad ettiği hızı veriyor binada 4 kişi kullanıyor hepsinde test ettim hız sorunu görmedim. Bu arada her ISS'de vardır ama Kablonet bana ilk bağlandığında 24. ile başlayan IP verdiler vie. Valve serveri 70ms ping veriyordu sonra taleplerle 176. ile başlayan yaptırdım 45ms veriyor.

Rica etsem bu IP değiştirmeyi bana da anlatır mısın bende yapayım.

Rica etsem bu IP değiştirmeyi bana da anlatır mısın bende yapayım.

Farklı bir Router'in varsa modemi Brigde moduna alınca Router'e bağlanan IP değişiyor.
Bende 176 otomatik oldu ama CGN IP'ye atmışlardı Instagram üzerinden adamlara yazmıştım şikayeti akşam tekrar 176 IP yapıp düzelttiler. Ama normal IP değiştirmeyi müşteri hizmetleriyle yaşadığın sorunları anlatsan yardımcı olurlar diye düşünüyorum.
(Farklı Router'de Mac klonlama özelliği varsa başka Mac'lar ile routere gelen IP'yi de değiştirebilirsin. Mac adresini değiştirdikten sonra Kablonet'in modemi kapatıp açman yeterli.)

Millenicom kullanıyorum, 16 Mbps'lik paketini almıştık. Altyapım 12 Mpbs gösteriyor, biliyorum çok yüksek hız alamayacağımı, 12 Mbps'ye bile razıyım ancak interneti bağladıkları gün resmen 1 Mbps üstüne çıkmıyordu. Sınırlamışlar bildiğiniz. Bir hafta insan üstü çabalarımla 6 Mbps'ye yükselttiler internetimi. Her şey güzel (!) giderken birden kopma sorunları baş gösterdi. 1 ay boyunca göz yumdum, 200 pinge eyvallah dedim ama bundan sonra çekilemeyecek hale geldi. İnterneti kapatmak istediğimizde bize daha yüksek hız vereceklerini, çıkmamamızı tavisye ettiler. Daha çok uğraşmak istemediğimiz için buna da eyvallah dedik. Şu an 10 Mbps kullanıyorum gerçekten durum içler acısı, başta vermeleri gereken hızı kaç ay uğraşlarımızla verdiler, hatta hala 12 bile alamıyorum. Ancak gelin görün ki saat başı kopma sorunu yaşıyorum. Aradaığımızda altyapımızın kötü olduğunu söylediler, bundan 4-5 ay öncesine kadar TürkTelekom kullanırken hiçbir sorun yaşamamamam dışında absürt bir yanı yok tabii.

Hocam benim altyapım da 83 mbit destekliyordu. NetSpeed 75 mbit paketi aldım. Ping sorununa değinmeyeceğim o sizin altyapınızla alakalı biraz ama yaşamadım 1 ay oluyor. İlk ay fatura ödemedim geçiş yaptığım için bu arada. Kabloyla bağlayınca en düşük 74 aldım. Upload 8.15 civarı 8'in altına hiç düşmedi. Modem olarak kendi modemleri idare eder ama ben kendime TP-Link W9970 modem aldım. Şu an memnunum ileride bir problemim olacağını da zannetmiyorum hiç kesinti yaşamadım. Daha önce de Türk Telekom kullanıyordum memnundum fakat 50 Mbit internete 130 TL isteyince değiştirdim.

Geri
Yukarı