100 Mbps altyapı için hangi ISS seçilmeli?

Emre Gülbahar

Centipat
İyi sosyaller, bir kaç yıldır internetiyle beraber full D-Smart paketi kullanıyordum. Taahütüm bitti, televizyonuma "Digiturk Sporun Yıldızı" paketini aldım, fakat internet paketi almadım. Daha önce "TurkNet'e geçilir mi" tarzında bir konu açtım fakat sadece TurkNet kapsamında internet alım sürecini ilerletmek istemediğim için bu konuyu açtım. Fakat TurkNet'e taahüt meselesi, modem problemi gibi sebeplerden dolayı yaklaşamadım. Açıkçası bu internet konusunda pek bir bilgi sahibi olmadığımdan, burada öneri almak istiyorum hangi sağlayıcıya geçmem konusunda. Gene TurkNet önerileri gelirse geçeceğim tabii ki, Digiturk interneti kullananlar varsa onlar da deneyimini anlatabilir. Digiturk de alabilirim, önerilerinizi bekliyorum.

İnternet altyapı sorgulatma sonucum:

1690987710130.png

İyi sosyaller, birkaç yıldır internetiyle beraber Full D-Smart paketi kullanıyordum. Taahhüdüm bitti, televizyonuma "Digitürk sporun yıldızı" paketini aldım, fakat internet paketi almadım. Daha önce "TurkNet'e geçilir mi" tarzında bir konu açtım fakat sadece TurkNet kapsamında internet alım sürecini ilerletmek istemediğim için bu konuyu açtım. Fakat TurkNet'e taahhüt meselesi, modem problemi gibi sebeplerden dolayı yaklaşamadım. Açıkçası bu internet konusunda pek bir bilgi sahibi olmadığımdan, burada öneri almak istiyorum hangi sağlayıcıya geçmem konusunda. Gene TurkNet önerileri gelirse geçeceğim tabii ki, Digitürk interneti kullananlar varsa onlar da deneyimini anlatabilir. Digitürk de alabilirim, önerilerinizi bekliyorum.

Eki Görüntüle 1886863

Parasına göre pahalı 1000MBPS altyapınız olsa direk alın derdim ama bu hıza alınmaz.

Düşük veya orta gelirli bir bütçeniz var ise TurkNet'e geçmeyin zaten 100 Mbps gibi bir internet için pahalı da bence. Türkiye'de sürekli her şeye zam geliyor, taahhütsüz bir internet seçmek demek direkt olarak zamlardan etkilenmek demek. Bana kalırsa 2 senelik taahhütlü bilinen firmaların paketlerine geçin daha iyi, en azından 2 sene boyunca zamdan etkilenmezsiniz.

İyi sosyaller, birkaç yıldır internetiyle beraber Full D-Smart paketi kullanıyordum. Taahhüdüm bitti, televizyonuma "Digitürk sporun yıldızı" paketini aldım, fakat internet paketi almadım. Daha önce "TurkNet'e geçilir mi" tarzında bir konu açtım fakat sadece TurkNet kapsamında internet alım sürecini ilerletmek istemediğim için bu konuyu açtım. Fakat TurkNet'e taahhüt meselesi, modem problemi gibi sebeplerden dolayı yaklaşamadım. Açıkçası bu internet konusunda pek bir bilgi sahibi olmadığımdan, burada öneri almak istiyorum hangi sağlayıcıya geçmem konusunda. Gene TurkNet önerileri gelirse geçeceğim tabii ki, Digitürk interneti kullananlar varsa onlar da deneyimini anlatabilir. Digitürk de alabilirim, önerilerinizi bekliyorum.

Eki Görüntüle 1886863

Türk Telekom altyapısı kullanıyor Millenicom veya Netspeed öneririm 100 Mbps 180 TL diye biliyorum.

Netspeed ve Millenicom ping değerleri TukrNet'e göre daha yüksek. Eğer ping değerli online oyunlar oynuyorsanız geçebilirsiniz. Aksi taktirde uygun fiyatlı rakiplerine geçmek de sizin için sorun teşkil etmez.

Eki Görüntüle 1886863

Ben daha bugün geçtim. Müşteri hizmetleri konusunda gayet başarılı. Onun dışında zaten bilinen güvenli bir firma. Sorun yaşamazsın sadece bütçe konusu ileride sorun yaratarısa yaratır. O da kolay kolay canını sıkmaz. Fiber başvurusu ve VDSL portu bekliyorum. O süre zarfında ADSL ile devam etmek zorundayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı