80 Mbps internet Wi-Fi ile 37 Mbps

Kanalı 6 yap stabilite için.
Modem için önerebileceğim değerleri söyledim eğer sorun düzelmediyse bu sefer sorunu istemci pc, telefon tarafında araman lazım.

Bu arada QOS kapalı değilmi ?

Evet.
1.png
11.png

Olabilecek bütün yolları önerdim, sanırım PC wifi kartın ya o hızları desteklemiyor veya bir yazılımsal seçenek kapalı olabilir.

Olabilecek bütün yolları önerdim, sanırım PC wifi kartın ya o hızları desteklemiyor veya bir yazılımsal seçenek kapalı olabilir.

1-) Wifi kartını değiştirebilir miyiz? 2-) Yazılımsal seçeneği nereden açabiliriz?
1-) Wifi kartını değiştirebilir miyiz? 2-) Yazılımsal seçeneği nereden açabiliriz?
Dell inspiron 15r n5110 laptop kullanıcısıyım.
Hocam hiç değilse Geforce Now bağlantı sorunlarını halledelim.
Yardım eden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bir access point almanız gerekiyor. Ya da yeni bir laptop. Başka çareniz yok. Modeminizin ve laptopun wifi kalitesi ile alakalı. Aynı durumu ben de yaşadım. 100mbps kullanıyorum. Laptopta max 14 mbps alıyordum. Modeme bir access point bağladım. 24-27 mbps ye çıktı. Geçen gün güzel bir indirim yakaladım ve laptopu değiştirdim. O an anladım laptop anteninin ne kadar önemli olduğunu. 70-75 mbps lerde geziyorum artık. Maalesef durum bu. Modem ayarlarıyla hız yükseltme pek mümkün olmuyor. Kopma, kasma belki onlar önlenebilir.

Ethernet ile hızın tamamını hatta fazlasını bile alıyorum. Kablosuz alamıyorum.

Eki Görüntüle 609433

Peki modem olarak ne önerirsiniz? Fazla açılamam yalnız, onu baştan söyleyeyim de.

TürkNet'e yaklaşık 1 ay önce geçtim(35 Mbps). Ben de sizin gibi uygun fiyatlı bir VDSL modem aradım. Tenda V300 aldım. Modemin yanında 32 Mbps alıyorum. Pingim ise 8-9. kabloyla(20 metre CAT6) 33 Mbps, 6 ms ping alıyorum. Piyasadaki en ucuz VDSL modemlerden. Tam bir fiyat/performans ürünü.

Modem ve bilgisayarım aynı oda da. Aralarındaki mesafe 2 metre bile değil.(Arada engel teşkil edecek bir şeyde.
hocam 2 metre bile yok diyorsnuuz yanlış anlamıdıysam sorununuzu Ya ethernet ile bağlanın(En mantıklısı ve avantajlısı) yada 5Ghz destekleyen bri modem almanız gerek (Extra masraf) karar sinzin ethernet her zaman iyidir.

Geri
Yukarı