+80 Plus Sertifikalı PSU alınmak zorunda mı?

İlker Ünverdi

Centipat
Ben Frısby'nin coax 8890G modelini alacağım sırf içinde 6 adet fan var diye ama kasa 80 Plus serfitikalı değil. Frısby'i biliyorum kaliteli marka yine de düşünceleriniz neler?
PSU en az 600W olmalı.
Işıklandırma önemli değil ama yan tarafı cam olsun(Işıklandırma var ise açılıp kapabilmeli).
Maksimum 730TL.
Alacağım Anakart MSI B450M-Gaming Plus micro ATX.

Ekran Alıntısı 2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki fiyatı maksimum 730 olmalı en az 600w ve vatan bilgisayardan almalıyım ne önerirsiniz?
Frısby Venom 9270 nasıl 80 Plus serfitikası var.
Hiç yanaşma Cooler Master alabilirsin o fiyata ancak bu kasayi arkadaşa aldık gayet memnun. RGB desteği var soğutması iyi ve tasarimi da güzel aklında bulunsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size tavsiyem cafcaflı olmasından ziyade işlevsel olmasına dikkat edin.Hava sirkülasyonu iyi olmayan bir kasa da ısı değerlerinin yüksek olması nedeni ile zamanla ledler falan umrunuzda olmaz.Ön kısmı cam olan kasalardan ziyade ön tarafı ızgaralı olanlar hava akışı açısından dah iyi olacaktır.Ayrıca Çoğu pc toplayan arkadaş Kasa ve Psu dan olabildiğince kısmak istemesi yanlış bir düşünce bütçenizin yettiği kadarı ile en iyisini almaya çalışmanızı tavsiye ederim.En düşük 80+ sertifikalı bir model almaya çalışın.Cooler master'e ait modelleri tavsiye edebilirim.
Umarım gönlünüzce olur.

Size tavsiyem cafcaflı olmasından ziyade işlevsel olmasına dikkat edin.Hava sirkülasyonu iyi olmayan bir kasa da ısı değerlerinin yüksek olması nedeni ile zamanla ledler falan umrunuzda olmaz.Ön kısmı cam olan kasalardan ziyade ön tarafı ızgaralı olanlar hava akışı açısından dah iyi olacaktır.Ayrıca Çoğu pc toplayan arkadaş Kasa ve Psu dan olabildiğince kısmak istemesi yanlış bir düşünce bütçenizin yettiği kadarı ile en iyisini almaya çalışmanızı tavsiye ederim.En düşük 80+ sertifikalı bir model almaya çalışın.Cooler master'e ait modelleri tavsiye edebilirim.
Umarım gönlünüzce olur.

Peki şöyle birşey yapsak.
Aerocool 600w 80+ Cylon
Corsair carbide spec-alpha
Böyle alsam nasıl olur
920₺ alıcam toplam

Yorumlara güvenmiyorum çünkü frisby kasası içinde çok iyi dediler.

Belki düşünürsün diye bende olan kasanın linkini bırakıyorum.Havalandırması gayet iyi Öndeki 2 fan biraz ses yapıyor ama beni rahatsız edecek cinsten değil bende doğrudan psu bağlı olduğu için sürekli çalışıyor anakarta bağlayıp dereceye göre ayar çekebilirsin.Ayrıca fan ledlerinin rengi değiştirilmiyor.Bana kalsa hiç ışık olmasa da olurdu ama tamamen zefk meselesi.Şu anki fiyatı bence yüksek ben bayağı uyguna almıştım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı