800-1000 TL i7 10700 için 240 mm sıvı soğutucu önerisi

Darthlon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kuzenim i7 10700 için benden sıvı soğutucu önerisi istedi ben de size soruyorum. Bütçe 800-1000 TL. RGB önemli değil performans ve dayanıklılık odaklı olması lazım.
Kasa: MSI Mag Forge 100M

Peki buna ne diyorsunuz? Baya iyi gibi.

Ürün güzel fakat radyatörü diğer 240mm olanlara göre biraz daha kalındır. O yüzden kasanızın üst tarafına düşünüyorsanız anakart mesafesi çok önemli. Bütçe ile ilgili bir sorun olmazsa tavsiye olarak bu tarz işlemcilere 280mm baksanız sizin için daha garanti olur. Sıvı soğutma 1 kere alınmalı ve almışken iyi bir şey alınmalı taraftarıyım.

Ürün güzel fakat radyatörü diğer 240mm olanlara göre biraz daha kalındır. O yüzden kasanızın üst tarafına düşünüyorsanız anakart mesafesi çok önemli. Bütçe ile ilgili bir sorun olmazsa tavsiye olarak bu tarz işlemcilere 280mm baksanız sizin için daha garanti olur. Sıvı soğutma 1 kere alınmalı ve almışken iyi bir şey alınmalı taraftarıyım.
Kasa 280 mm desteklemiyor diye biliyorum. Bu model montajda sıkıntı çıkarır mı sizce ? Kasayı inceleyebilir misiniz ?

Hocam anakart ile yukarıdaki boşluğun minimum 64mm olması lazım. Yani 6.4 cm kabaca 6.5 diyebiliriz. Bunun için sizin ölçmeniz lazım. Benim tahminim kasa ufak gibi. Yinede ölçün ondan sonra karar verin.

Eğer RGB takıntınız yoksa Arctic Liquid Freezer II 240 en iyi soğutmaya sahip 240MM sıvı soğutucudur.

RGB'li olsun derseniz benim kullandığım Silverstone PF240'ı öneririm. Bu da sizi kesinlikle üzmez. Arctic'le arasında çok büyük bir fark yok. İkisi de Top 5'te.

CM MasterLiquid ML240L V2 güzel lakin çok iyi soğutmuyor.

Arctic Liquid Freezer II 240 belki sığmaz diye gözümü korkuttu o yüzden Silverstone PF240' ı düşünüyorum. Bir de bunu buldum Corsair H100X sizce hangisi en iyisi bu ikisi arasından veya başka önerileriniz var mı ?
@AlgoritMa

Geri
Yukarı