800-1000 TL Sistem Toplama

th3m4r1n3

Kilopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450m s2h
Amd Ryzen 5 5600
Patriot 8x2 16gb ram
RX 550 2gb
FPS 550W PSU
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar herkese merhabalar. Bir kasa satın almayı düşünüyorum ve bütçem 800 TL aslında ama 1000 TL'ye zorlayabilirim. Şu anki piyasa biraz pahalanmış olsa da bu fiyat aralığında alabileceği en iyi sistem ne olur? yardımcı olursanız çok sevinirim. Özellikle Technopat yetkilileri yardımcı olup öneride bulunursalar çok faydalı olur. Benim sistem toplamakla ilgili bilgim olmadığından siz değerli dostlarımdan yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Toshiba 3.5" 500GB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk
MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI Anakart
FRISBY FC-9030G 500W MidT ATX SİYAH KASA
AMD A10 7850K Soket FM2+ 3.7GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci + R7 GPU
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 2400MHz CL11 1.65V Dual Kit Ram
Bu sistemi bu fiyat aralağında önerebilirim fakat kasa biraz kötü. Frisby önermiyoruz. Eğer performans almak istiyorsan bu fiyata bu sistemi alman daha iyi olur. Ayrıca ilerde R7 250 takarak hem işlemcinin içindeki ekran kartı hem de R7 250'nin performansından yararlanırsın. Performanslar eklenir. RAM hızını yüksek tut oyun içerisinde ki daha fazla FPS alasın. Hine de ben sana söyleyeyim , eğer ki az da olsa güzel performans ve grafik istiyorsan bu sistemi alma. En az 1000TL'daha biriktir. 2000TL'nin altında toplamak mantıklı olmuyor açıkçası.

Not: 1Game1Gamer'den alıntıdır.
1500 TL oluyor ancak en ucuz bunu bulabildim.Yani bundan ucuzlarında LOL'ü bile zor oynarsın diye düşünüyorum.

Oyun oynamak için değil de internette takılmak, Office programlarını kullanmak için bir sistem dizilebilir ancak.

Oyun için alacaksanız ikinici el bakmanızı öneririm.

evet elimde kasa hdd filan var aslında ama çok ama çok eski olduğundan donmalar oluyor. Aslında pc de en fazla oynanacak oyun darkorbit oda web tarayıcı oyunu şu anda kullandığım pc çok fazla donma kasma yapıyor. Şuan ki kullandığım pc 3 Gb Ram, nvida 9400GT ekran kartı, intel pentium dual core e5200 2.50 ghz işlemci 150 gb hdd, everest kasa bulunmakta.

Oyun olarak Darkorbit oynanacaksa bu sistem yetecektir:

Screenshot_2017-12-01-18-43-07-1.png

@Jira @Nazım Paşa @Frosa

Elindeki ekran kartını bu sisteme taksa nasıl olur?

Yoksa HD 510 daha mı iyidir?

Parçalar tamamen uyumlu. Sonradan sıkıntı çıkaracak herhangi bir şeyi yok.

DDR4 ve 1151 soket olduğundan I7 7700'e kadar geliştirilebilir bir sistem.

Bu sistemde ekran kartı bulunmuyor. Yani işlemcinin dahili GPU'su ile görüntü alacaksınız.

İçindeki GPU'nun adı HD 510. Bu GPU ile düşük sistem gereksinimi gerektiren oyunları oynayabilirsiniz. (LoL, CS:GO gibi)

Oyun oynamadığınız için HD 510 size yetecektir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı