800-900TL Civarında Bisiklet Tavsiyesi

Ulgoray

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bu sene üniversiteye istediğim bölümün puanı tutmadı. 1 sene daha hazırlanıyorum ve dershaneye başladım. Dershane mesafe olarak evime yakın ve yürüme gideceğim. Hem de okulda olmadığı için Fitness başlayım dedim ve o da dershanenin biraz uzağında. Yani hepsi aynı rotada. Ama yürümektense bisiklet almaya karar verdim. Dağ bisikleti istemiyorum. Ama bu ince tekerli yarış bisikleti gibide istemiyorum. Yani hem asfalt hem toprak arazide beni üzmeyecek ikisinin ortası bir bisiklet istiyorum. 6-7 sene evvel Beldeyama bir bisikletim vardı. Çat pat idare etti beni. Ama sattım şu an kendisini. Şimdi bu işlerden anlayan sosyalde bildiğim @BilgisayarKurdu var. Ondan yardımını bekliyorum. :)

Şimdi bisiklet konusunda pek yerli mal taraftarı değilim. Özellikle de şu arkadaşın makalesini okuyunca. :)

Bisiklet Alımında Yerli - Yabancı Markaları Tanıma Ve Tercih Rehberi

Daha çok yabancı üretim bir bisiklet almayı düşünüyorum. Gerçi yabancı bisikletler için çok daha fazla rakamlara çıkmak gerekiyormuş. Ucuzundan bir şey bulabilirsek sevinirim. Alabileceğim en kârlı bisikleti istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Şöyle birde marka listesi var. Hangisi kalitedir bilmiyorum.

Yerli Bisiklet Markaları
  • Sedona
  • Kron
  • Salcano
  • Geotech
İtalyan Bisiklet Markaları
  • Pinarello
  • Colnago
  • Bianchi (Bianchi Çatısı altında, Whistle ve Carraro mevcut)
Amerikan Bisiklet Markaları
  • Cannondale
  • Trek
  • Scott
  • Specialized
  • Marin
  • Scott
  • GT
  • Schwinn
  • Mongoose
  • Raleigh (İngilizlerden satın alındı)
Fransız Bisikler Markaları
  • Btwin
  • Look
  • Peugeot
Alman Bisiklet Markaları
  • Cube
  • Corratec
  • Focus
  • Canyon
  • Ghost
Tayvan Bisiklet Markaları
  • Giant (Dünyanın en büyük fabrikasına sahip, Specialized'a üretim yapıyor)
  • Merida
  • Fuji
  • Mosso
  • Amoeba
İspanyol Bisiklet Markaları
  • Orbea
Kanada Bisiklet Markaları
  • Cervelo

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı